Disney, yeni bir basın bülteninde henüz adı bilinmeyen dört Marvel filminin çıkış tarihlerini açıkladı. MCU 2024 boyunca belirlediği tarihler şu şekilde, 16 Şubat, 3 Mayıs, 26 Temmuz ve 8 Kasım. 2023 yılı için ek film tarihleri ise henüz listelenmemiş durumda.

Bu gelecek filmlerin henüz adları açıklanmamış olsa da, ne olabileceğini tahmin etmek mümkün. Marvel geçtiğimiz aylarda Fantastic Four, Blade ve bir X-Men projesi geliştirdiklerini açıkladı. Deadpool 3’ün MCU’nun bir parçası olup olmayacağı, listedeki 4. film sorularını aklımıza getiriyor. Bu projeler hala erken ve geliştirme aşamasında, ancak bunlardan birini veya birkaçını 2023-2024 arasındaki boşluklarda da görmemiz de mümkün olabilir.

Marvel sinematik evrenine gelen kaçınılmaz filmler de dikkate alınmalıdır. Shang-Chi’nin gişe başarısı, 2. filmi (yönetmen Destin Daniel Cretton’un zaten yazmaya hazır olduğunu) az ya da çok garantiledi, Eternals ise bir devam filminde izleyebileceğimiz birçok karakter ve konuya sahip olacak. Ne olacaklarını söylemek için kesinlikle çok erken, ancak MCU’nun daha önce duyurdukları devasa filmlere ek olarak 4 yeni projeyi onaylaması, dünyanın dört bir yanındaki Marvel hayranlarını heyecanlandırdığı kesin.

SONRAKi:

DOKTOR STRANGE 2, SPİDERMAN FİLMİNDEN DAHA İDDİALI OLACAK (BAŞROL SÖYLÜYOR)