Eternals’ın gelişi Avengers’ı MCU’da gereksiz hale getirebilir mi? Çok kısa bir süre içinde Marvel Studios, Akademi Ödüllü Chloé Zhao’nun merakla beklenen filmi Eternals aracılığıyla yepyeni bir süper kahraman ekibinin çıkışını yapıyor. Gökseller tarafından yaratıldılar, insanları Sapkınlardan korumak için Dünya’ya gönderildiler ve Marvel’ın en güçlü karakterlerinden bazıları olan The Eternals varlıklarını ilk defa belli edecek.

Avengers’ın birincil görevi Dünya’yı tehditlerden korumaktır. Eternals nihayet ortaya çıktığında açıkça insanların koruyucusu olarak çalışabilirler, esasen Dünya’nın yeni süper kahraman ekibi rolünü devralırlar. Bu Avengers’ı gereksiz kılıyor çünkü Eternals, çeşitli güçleriyle aynı işte daha etkili olabilir, çünkü kozmik varlık olmaları onları her zaman bir adım öteye taşıyor.

Eternals’ın kendilerini en başından ortaya çıkarmış olmaları halinde Yenilmezler’in hiç bir araya gelmemiş olabileceğine dair bir tartışma var. Nick Fury tüm umudunu kendi üyelerinin birlikte iyi çalışabileceği ihtimaline bağlamak yerine, Loki’nin istilası netleştiğinde Eternals’a ulaşabilirdi. Onlara güvenmek tartışmasız çok daha az riskli bir hareket çünkü o zamandan beri insanlığı güvende tutmak onların görevi oldu. Görevlerinin farkındalar ve koşullar ne olursa olsun bunu başarmaya kararlılar. Bunun da ötesinde Eternals da binlerce yıldır bir takım olmuştur, bu yüzden onların dostlukları denenmiş ve test edilmiştir, bu da muhtemelen MCU’nun 4. aşamadaki en önemli kahramanı olan Loki’yi yenme şanslarını arttırmıştır. Yani o zamanda bile Eternals’ın varlığı Yenilmezleri bitirebilecek düzeydeydi.

Kaçınılmaz bir şekilde Avengers ve Eternals’ın MCU’da yolları kesişecek. Bu olduğunda ekiplerin birbirleriyle nasıl bir dinamiğe sahip olacağı merak ediliyor. Zhao’nun filminin fragmanlarında ortaya çıktığı gibi, kozmik varlıklar Yenilmezler hakkında bilgiye sahipken, Yenilmezler onların varlığından habersizdir. Değeri ne olursa olsun, her potansiyel üye şu anda kendi maceralarıyla meşgul olduğundan Infinity Saga’nın hemen ardından gelen aktif Avengers’ın kim olduğu şu anda belirsiz gibi gözüküyor.