Wade Wilson’ın X-Men Origins: Wolverine’e dahil edilmesi küçük bir tantanayla karşılandı, ancak büyük bir şeyin başlangıcıydı. Ryan Reynolds’a göre 2016’daki Deadpool, karaktere daha fazla adalet sağladı.

Hayranlar tarafından çizgi roman ve film versiyonunun genel olarak yarattığı etki hakkında çok sayıda soru geldi. Karakteri Marvel Sinematik Evren serisine tanıtmak, onun Marvel’da hikayenin daha büyük bir parçası olmadan önce izleyiciye karşı tanıtmak iyi bir fikir olabilir.

Karakteri Kim Yarattı?

Deadpool, Marvel Comics karakterlerinin çoğundan farklı olarak Stan Lee veya işbirlikçileri tarafından yaratılmadı. Karakter sanatçı/yazar Rob Liefeld ve yazar Fabian Nicieza’nın eseridir. Sanatçı olarak ele alırsak Liefeld’in işi, karakterin tasarımını o buldu.

Nicieza, Deadpool’un hayranlarının bayıldığı tavırlarını ortaya çıkarmasıyla tanınır ve bu da Liefeld-Nicieza işbirliğini son derece verimli olduğunu ortaya koyuyor. Liefeld, Forbes ile yaptığı bir röportajda Deadpool’un görünümüne ilham verenlerin Spider-Man, Wolverine ve GI Joe’nun Snake Eyes’i olduğunu söyledi.

Baş Düşmanı Kim?

Henüz ortada film yokken, baş düşmanı olarak kabul edilen kişi süper kötü adam T-Ray’di. O da Deadpool gibi başka bir paralı asker. İkilinin rekabeti o kadar kişiseldi ki, Çizgi Roman serüveni boyunca hep birbirlerine düşman kaldılar.

Karakter İlk Ne Zaman Göründü?

Deadpool, bir çizgi roman karakteri için nispeten yeniydi, ilk olarak 1991’de The New Mutants’ta ortaya çıktı. X-Men’in 1963’te başladığı göz önüne alındığında, Deadpool bir anti-kahraman karakterinin modern unsurlarını alan seri için yaratıcı bir dönüşü temsil ediyor. Ancak, Deadpool o zamanlar düpedüz bir kötü adam olduğu için ilk çıkışı hiçbir şekilde kahramanca değildi.

Deadpool’un Hangi Önemli Alternatif Sürümleri Var?

Wade, bir çizgi roman karakteri olduğunu bildiği noktaya kadar kendinin farkında olsa da, karakterin hala farklı versiyonları var. Buna Marvel Zombies’te bir zombi olan Deadpool, Ultimate Marvel evreninden cyborg Wade Wilson ve ortakyaşamla bağ kuran Venomverse Deadpool dahildir.

Hangi Güçlere Sahip?

Deadpool’un ölümsüzlüğü ve yenilenmesi dışında hiçbir gücü yoktur, ancak bu yetenek o kadar etkili olmuştur ki imkansız senaryolardan kurtulabilmiştir. Deadpool’un ana saldırı modu, X-Men film serilerinde görülen silah kullanma konusundaki engin uzmanlığı olmuştur.

Karakter Ne Kadar Beğeniliyor?

Deadpool’u canlandıran Ryan Reynolds’ın rolü ona önemli beğeni getirdi. İlk Deadpool filmi büyük ödül adaylığı alan çok az süper kahraman filmlerinden biri olmaya devam ediyor.

En Yakın Müttefikleri Kimler?

Deadpool 2, karakterin Cable ile olan en önemli ortaklığını uyarlamada öne geçti, ikisinin kendi çizgi romanları bile vardı. Deadpool’un Marvel’da birkaç garip arkadaşlığı olmuştur ancak bunların çoğu isteksizdi.

Sahip olduğu bir diğer kayda değer “dostluğu”, Wade’e takılıp kalmaktan büyük ölçüde kafası karışmış olan Wolverine. Deadpool’un sahip olduğu bir komedi ortaklığı ise Spider-Man ile, çünkü Spider-Man genellikle Wade’in şakalarını kendi esprileriyle şımartmaktan mutluluk duyar.

Hangi Takımlarla Beraber Oldu?

Deadpool, takımlara ve gruplara dahil olma açısından en popüler Marvel karakteri olabilir. X-Man’e dahil olması yaygın olarak bilinen bir gerçek olsa da, katıldığı diğer bazı gruplar şunlar; Thunderbolts, SHIELD, Astonishing Avengers, Deadpool Corps, Secret Defenders, X-Fore, Agency X, AAvengers Unity Division, Six Pack ve Heroes for Hire gibi grupların ve diğer birçok takımın parçası oldu.

Thanos İle Bağlantısı Nedir?

Thanos adı genellikle Deadpool’un rakibi tartışıldığında ortaya çıkıyor. Deadpool’un en tuhaf çizgi roman rakipleri arasında yer aldığı düşünülen kişi Thanos’la işin gerçeği romantik bir düşmalığı var.

Aşk Hayatı Nedir?

Wade genellikle kendisini sadece bir romantizmle sınırlamaz ve bir dizi tuhaf aşk ilişkisi kurmak her zaman Deadpool’un en büyük yeteneği olmuştur. Deadpool, Lady Death ile olan romantizmine ek olarak, Black Widow ile de bir kaçamak yaptı.