İlk olarak James Gunn’ın 2014’te yönettiği ve dönemine göre oldukça popüler olan Galaksinin Koruyucuları ekibinde tanıtılan Groot, zaman geçtikçe MCU’nun temel unsurlarından biri haline geldi. Vin Diesel tarafından seslendirilen karakter, ilk Galaksinin Koruyucuları filminin sonunda ölmüş gibi görünüyordu, ancak daha genç bir biçimde de olsa devam filmlerinde gözükmeye devam etti.

Bir spinoff olan I Am Groot ilk olarak Aralık 2020’de duyuruldu ve o zamandan beri ilk defa geçtiğimiz günlerde yeni bir gelişme yaşandı. I Am Groot’un yönetmen koltuğunda Kristen Lepore oturacak.

Hayranlar heyecanla dizinin fragmanını bekliyor olsa da Marvel, yeni bir tweet ile dizinin 10 Ağustos’ta Disney+’da yayınlanacağını resmen açıkladı. Duyuru aynı zamanda Baby Groot’un biraz rahat olduğu ve müzik dinlediği kendi posteriyle birlikte geliyor. Paylaşılan gönderiye bir göz atın:

Tweeti görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Ne yazık ki gösteri için tam uzunlukta bir fragmana hala yayınlanmadı, ancak yeni yayın tarihi duyurusu, muhtemelen beklemek için fazla zamanları olmadığı anlamına geliyor. I Am Groot’tan bir hafta sonra piyasaya sürülmesi planlanan She-Hulk ilk fragmanını yayınladı ve Groot’un dizisi için bir fragmanın çokta uzakta olmayabileceği oldukça aşikar.

James Gunn dizide yapımcı olarak görev yapsa da, sevilen ağaç karakterinin Gunn’ın yazımı ve yönetmenliği olmadan animasyon biçiminde nasıl bir performans göstereceği büyük bir merak konusu. Thor: Love and Thunder Temmuz’da vizyona girecek ve hem I Am Groot hem de She-Hulk Ağustos’ta Disney+’ta prömiyer yapacak, bu yaz özellikle MCU hayranları için giderek daha da harika olacak şekilde şekilleniyor.