2016’daki Doctor Strange’in uzun zamandır beklenen devam filmi Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Marvel Sinematik Evreninin 4. Aşaması için bizlere bazı büyük sürprizler sundu. Scarlet Witch’i ana kötü olarak konumlandırmakla ve America Chavez’i evrene tanıtmakla kalmadı, aynı zamanda çoklu evrene yeni bir soluk getirdi. Bu konudan ortaya çıkan en önemli anlardan birisi, Doctor Strange’in Earth-838’de Illuminati üyeleriyle karşılaşmasıydı.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın pazarlama kampanyaları Illuminati’nin muhtemel olarak filme dahil edileceğini, yapımın Mayıs 2022’de gösterime girmesinden çok önce haber vermişti. Ancak seyirciler Marvel süper kahramanlarının tam kadrosunu sinemada yayınlanana kadar görmedi.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness birkaç haftadır vizyonda olduğuna göre, Marvel Studios dört Illuminati üyesinin resimlerini dijital ortamda paylaşmayı tercih etmiş gibi gözüküyor. Görüntüler arasında Karl Mordo, Kaptan Carter, Maria Rambeau’nun Kaptan Marvel’ı ve Black Bolt yer alıyor. Doctor Strange 2’nin Illuminati ekibi ayrıca Profesör X ve Mister Fantastic’i de içeriyor, ancak Marvel onları resmi olarak açıklamayı şimdilik uygun görmemiş olabilir.

Bu paylaşım grubun dahil olduğu ana sekansları vurguluyor. Kaptan Carter ve Black Bolt, ana konsey odasında sandalyelerinde otururken olduğu sahnede gösteriliyor. Kaptan Marvel’ın fotoğrafı, İlluminati’nin Titan’da geçirdiği zamanın geri dönüşünden. Bu resmi fotoğraflarda Profesör X ve Reed Richards’ın da neden yer almadığı göz önüne alındığında onların tam olarak nerede ve nasıl yayınlanacakları bilinmiyor.

Filmin yayınlanmasının ardından Hayley Atwell’in bir Disney+ dizisi için Kaptan Carter olarak geri döndüğüne dair söylentiler gün yüzüne çıktı. Lashana Lynch’in Kaptan Marvel’ının bir daha görülüp görülmeyeceği belli değilken, Black Bolt bunlardan birinde gözükebilir. Eğer herhangi biri gerçekleşirse, Scarlet Witch’in hepsini öldürdüğünü bildiğimizden, Earth-838 haricinde yeni varyantları oynamaları en olası sonuçlardan birisi.