Marvel Studios, İtalya’da yayınlanan Doctor Strange in the Multiverse of Madness posterini ülkedeki birçok kişi tarafından saldırgan olarak kabul edilen bir el hareketi içerdiği için geçtiğimiz gün yenileyerek yayınladı.

Reddit’te paylaşılan yenilenmiş afiş, Benedict Cumberbatch’in Mistik Sanatlar Ustası’nın bazıları tarafından rock’n roll sembolü olarak belirttiği bir el hareketini gösterdi. Ancak ülkeye veya bölgeye bağlı olarak birkaç farklı anlamı olabilen bu hareket İtalya’da “boynuz” olarak biliniyor ve kötü şansı temsil ediyor. Marvel’In ise yeni posterinde oluşturduğu el hareketi jesti, kötü şansı veya “nazar” ı önlemek için kullanılan bir hareket olarak biliniyor.

Marvel Studios, İtalyan posterindeki detayı barış işareti yapacak şekilde düzenledi.

Multiverse of Madness’ın ilk fragmanı yalnızca Doctor Strange, Wanda ve Wong arasındaki olası bir ekipleşmeyi değil, aynı zamanda America Chavez’in MCU’daki ilk çıkışını da göstererek 4. Aşamayı güçlendirdi. Multiverse of Madness sadece Spider-Man: No Way Home olaylarından sonra başlamakla kalmayacak, aynı zamanda her ikisi de çoklu evrenle yoğun bir şekilde ilgilenen Marvel’in Disney+ serisi WandaVision ve Loki ile doğrudan bağlantılı olacak.