Doctor Strange, özellikle potansiyel açısından, genellikle en güçlü Avenger için bir rakip olarak lanse ediliyor. Peki Strange en güçlüsü olursa ne olacak? Aynı durumu Captain Marvel’da gösteren fakat ufak bahanelerle geçiştiren marvel aynısını Dr. Strange için uygulayabilir mi?

Biz zaten daha önceki yazılarımızda bundan bahsetmiştik. Ama Marvel kesinlikle öyle düşünüyor gibi görünüyor. Grup 2012’de bir araya geldiğinden beri, MCU hayranları “en güçlü Avenger” unvanını kimin hak ettiği konusunda hararetli bir tartışma yaşıyor. Scarlet Witch , Kevin Feige’in favori karakteri ve özellikle WandaVision dizisinden sonra onun için daha da güçlü görünüyor. Captain Marvel’da özellikle Endgame filmindeki performansıyla listeyi zorlayan isimlerden birisiydi. Cerrahi deha olarak ünlü bir kariyerin ardından mistik sanatlarla eğitilen Strange, açıkça MCU’nun en güçlü süper kahramanlarından biridir, ancak herkes onun en üst sıraya layık olduğuna inanmıyor.

Strange çok güçlü olacak iddiası devam filminin “çoklu evren çılgınlığı” tarafından geliyor, ama Strange henüz Kadim olan gerçek bir halefi değil. Neyse ki, Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde, Yükselen Büyücü unvanına yükselişinin grafiğini izleyebiliriz. Aynı zamanda diğer boyutlara giden yollar kendilerini ortaya çıkardıkça, Strange’in dahada güçleneceği düşünülüyor.

Bunlardan herhangi biri Strange’i diğer Avengers arkadaşlarının ötesine taşıyabilir hatta Marvel bu teoriyi desteklemek için önemli bir ipucu bırakmış bile olabilir. Yazar, Benedict Cumberbatch karakterinin devam filminde gücünün zirvede olacağını söylemişti.Strange’in şu anda MCU’nun en güçlü Avenger’ı olup olmadığını kesinlikle tartışabilirsiniz, ancak büyücüye Marvel çizgi roman güçlerinin tamamı verildiyse en güçlüsü olacağından şüphemiz yok.

Bazıları için Doctor Strange’in MCU’da ki gücünü en üst düzeye çıkarmak iyi bir şey değil. Ne de olsa bir Yüce Büyücü, boyutlar arası büyünün her türünde üstün hale geldiğinde, çok az kötü adam Dünya barışı için bir tehdit oluşturur. Bu sorunu aşmak için Marvel, eski Captain Marvel bahanesini yeniden kullanabilir. Eğer Dr. Stephen Strange , Doctor Strange in the Multiverse of Madness’taki gücü Captain Marvel’a benzer bir güç seviyesinin kilidini açarsa , her yeni kötü adam ortaya çıktığında Marvel’ın deyişiyle “diğer gerçeklikleri kurtarmakla meşgul” diyerek karakterin önünü kesebilir.

Kaynak: https://screenrant.com