Marvel Comics, gelecekteki milyar dolarlık filmlerin temelini etkili bir şekilde atan insanlar tarafından yaratılan birçok orijinal karakterle dolu. Ancak bu çizgi roman yaratıcılarının sunduğu tüm karakterler orijinal değildi, yazarların bazıları zaten var olan karakterlerden ilham aldı. Marvel Comics’teki bazı karakterler, örneğin Drakula gibi, Marvel evreninde yeniden yaratılmış, iyi bilinen karakterlerdir.

Aşağıdaki listede Marvel Comics için var olan popüler karakterlerin bazıları yer alıyor. Umarız ki hepsi bir gün sinematik evrende yerini bulur. O halde şimdi listeye bir göz atalım.

Drakula

Kont Drakula, Edward Cullen’a kaleme aldığı, modern kültürün en popüler vampiridir. Ayrıca, vampirlerin önde gelen bir lideri ve aralarında en güçlülerinden biri olarak Marvel Evreninde nispeten dikkate değer bir karakterdir.

Koca Ayak

Karakterin görünüşü ve adı yaratığın var olduğunu doğrulamasa da, adını popüler bir karakterden almış olması çok daha muhtemel görünüyor. Gücü ne olursa olsun iyi gününde Hulk ile başa baş gidebilecek bir karaktere benziyor.

Noel Baba

Noel Baba Marvel Evreninde var, ancak gücünün tam kapsamı hakkında farklı farklı bilgiler var. Bunlardan en bilinenleri ise ölümsüzlüğü, aynı zamanda muazzam hızlarda seyahat edebilir ve iki tondan fazla yük kaldırabilir.

Kurt Adam

Bu haberi şu anda okuyorsanız muhtemelen Marvel’in kurt adam kahramanları olduğunu ilk defa öğrendiniz. Güçleri açısından, ortalama bir kurt adam hikayesiyle aynı seviyedeler. Dürüst olmak gerekirse, süper kahramanların dünyasında kurt adamlar biraz aşağı seviyede kalıyor, ama yine de havalılar.

Wendigo

Belki de listede en az bilinen karakterlerden biri olan Wendigo, büyük, kötü kokulu ve kesinlikle vahşi doğada karşılaşmak istemeyeceğiniz türden bir canlı. Karakter bir lanet sonucunda oluşmuştur. Çizgi romanlarda Hulk’tan Wolverine’e kadar birçok karakter onlarla uğraşmak zorunda kalmıştı.

Frankenstein

Şüphesiz bu listedeki en tuhaf karakterlerden biri. Frankenstein’ın Canavarı, Marvel Comics tarihi boyunca birkaç kez göründü. Çizgi Romanda Nighthawk, She-Hulk ve Howard The Duck ile tuhaf bir süper kahraman ekibinin parçası oldu. Unutmayın, bu adam sadece birkaç cesedin birleştirilerek yeniden canlandırılmış bir derlemesidir. Yine de süper gücü ve dayanıklılığı var mı? Dürüst olmak gerekirse, herhangi bir süper kahraman takımına gerçekten nasıl bir faydası olacağını bilemiyorum, ama bir nedenden dolayı işe yarıyordur diyelim.

Bu efsanevi yaratıklardan ve kahramanlardan herhangi birini MCU’da görmek harika olurdu. Bir Marvel yönetmeniyle gerçek bir Drakula filminin yolda olduğunu biliyoruz, ancak ne yazık ki bu filmin MCU ile bir alakası yok.

SONRAKİ:

MCU, TONY STARK’IN NEDEN YENİDEN CANLANAMAYACAĞINI AÇIKLADI