Yapımcı Jonathan Schwartz, Marvel Studios’un hangi projelerin Disney+’a gideceğine nasıl karar verdiğini açıkladı. MCU, Infinity Saga’dan sonra hikaye anlatımıyla farklılaşmaya başladı ve resmi olarak yalnızca Disney’in kendi akış platformu için dizi serileri üretti. Şu ana kadar dört resmi dizi var: WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier, Loki ve What If…? önümüzdeki birkaç yıl içinde pek çok şey daha gelecek.

MCU filmleri her zaman serinin ana hikaye anlatımının gerçekleştiği yer olacak olsa da, Disney+ dizileri 4. Aşama ve sonrasındaki genel anlatının ayrılmaz bir parçası olacak. İlk üç gösteri, en azından büyük ekranda görünen filmlerle net bağlantılara sahip. Bunlar göz önüne alındığında, evrende neler olup bittiğini tam olarak anlamak isteyen herkes için Marvel Studios’un Disney+ serilerini izlemenin zorunlu olduğu giderek daha açık hale geliyor.

Peki Marvel Studios, platfrom için hangi projelerinin geliştirileceğine nasıl karar veriyor? Shang-Chi ve 10 Yüzük Efsanesi’nin yapımcılığını üstlenen ve odağını Secret Invasion serisine kaydırmaya hazırlanan Schwartz, Collider’a süreci kısaca anlattı. Ona göre, bu kolektif bir seçim, “Disney+, genellikle uzun metrajlı filmlerinde yaptıklarından farklı olarak daha cesur anlatılar için uygun bir yerdir” dedi. Schwartz’ın dediklerine bir göz atalım:

Hep birlikte düşündüğümüz bir şey var, Disney+ için mantıklı olan şey ne? Filmler için anlamlı olan yapımlar nedir? Hangi karakterler nereye gidiyor? Bunları düşünerek içerikleri oluşturmaya başlıyoruz. Bence Disney+ hakkında en mantıklı olan şey, bize farklı bir tuval isteyen, farklı bir yapı isteyen filmlerde yapabileceklerimizin dışında olan hikayeleri anlatma fırsatı vermesidir. Şimdi, filmlerin dışında geçmişte yapamadığımız şeyleri yapabildiğimizi düşünüyorum, çünkü seriler ve eleştiriler bize bunu yapma konusunda güven verdi. Marvel sınırları daha da fazla zorlamak istiyor, çünkü seyirci farklı bir hikaye anlatım seviyesine alışıyor.

Disney+ daha fazla alışılmışın dışında anlatılar için bir yol olmanın yanı sıra, MCU Aşama 4 ve sonrasında daha fazla öne çıkması beklenen önceki destekleyici karakterlere odaklanmak için de mükemmel bir yer oldu. İleriye dönük olarak, Marvel Studios’un Disney+ kütüphanesi, başlangıç ​​hikayeleri, devam filmleri gibi karışık yapımları içerecek. Platform, She-Hulk, Ms. Marvel, Ironheart ve Moon Knight gibi yapımların çıkışını yapacak. Bu arada, Loki ve What If…? şimdiden ikinci sezon onayını aldı.

Kaynak: collider.com

SONRAKİ:

TOM HOLLAND HAKLI: İNANILMAZ ÖRÜMCEK ADAM’IN AĞ ATICILARI MANTIKSIZ