Insomniac Games’in Spider-Man’i ve Square Enix’in Marvel’s Avengers’ı da dahil olmak üzere son birkaç yılda bir dizi Marvel video oyunu piyasaya sürüldü, yakın gelecekte daha da fazlası geleceği ortada. Bu oyunlar Oyuncuları New York sokaklarından galaksinin uzak köşelerine götürüyorlar ve çoğu, MCU’daki Hollywood filmleriyle bağlantılı olmayan orijinal hikayelere sahip. Stüdyonun oyunlarında eksik olan önemli birşey var: tüm hikayeleri birbirine bağlayan bir iplik.

Spider-Man ve Avengers gibi yakın zamanda piyasaya sürülen Marvel oyunları bağımsız hikayeleri anlatıyor. Birbirleri arasında hikaye geçişi görülen tek oyun Marvel’s Spider-Man ve Spider-Man: Miles Morales, ikinci oyun doğrudan bir devam yapımı.

Marvel Games’in yaratıcı Başkan Yardımcısı Bill Rosemann, Ağustos 2021’de Radiotimes ile yaptığı röportajda Marvel oyunlarının çoğunun neden bağlantılı olmadığına dair oldukça net bir cevap verdi: “Günümüz Marvel oyunlarının başarısının bir parçasını işbirlikçilerimize özgürlük sunmamız sayesinde alıyoruz” dedi.”Hikayeleri sayısız geliştiriciye bağlamıyoruz” diyerek Marvel Games’in yaratıcılarını tek bir doğrulanmış bilgi parçasıyla sınırlamadığını açıklamaya devam etti. Bu, kendilerini Marvel zaman çizelgesinde belirli bir noktaya ya da bir kahramanın belirli bir yinelemesine bağlı bulmayan oyun stüdyoları için sonsuz hikaye olanakları yaratır, bu da tutkulu oldukları bir hikayeyi oluşturmak için çalışabilirler demektir.

Geleceğin Marvel Oyunları Birbirine Nasıl Bağlanabilir?

Tüm Marvel oyunlarının aynı evrende yer alması olağanüstü bir koordinasyon gerektirir, Alternatif olarak, hem çizgi romanlarda hem de şimdi MCU’da birçok paralel evren var. Marvel Games’in Spider-Man’in çoklu evreni veya Zaman Çizelgesi sapkınlığı gibi yerleşik kavramları kullanması ve bu oyunları tek bir birleşik hikayede yeniden birleştirmesi çok fazla zorlama olmaz gibi. Oyuncular tüm karakterleri görebileceği bir oyun evreni için istekli olsa da, Marvel’ın kısa vadede öyle bir planı yok gibi gözüküyor.

Kaynak: radiotimes.com

SONRAKİ:

MARVEL, DEADPOOL HAKKINDA 10 SORU CEVAPLADI