Marvel, Sinematik Evreni zombilerle doldurmanın yanı sıra, What If…? sayesinde Scarlet Witch’in Çoklu Evren tehlikelerini doğruladı.

What If…? 5. bölüm, Scarlet Witch ile başka bir sıkıntılı anı ortaya koyuyor. Vision, bölümde zombi virüsüne bir tedavi keşfettiğini ve Zihin Taşı’nın anahtar olduğunu gösteriyor. Ancak aşkı Scarlet Witch, zombiler tarafından ısırıldı ve güçleri o kadar güçlüdür ki tedaviye direnebiliyor. Onu öldüremeyen Vision, hayatta tutmak için masum insanları kullanıyor. Ne yazık ki zombi Scarlet Witch, herhangi bir kahramanın yenemeyeceği kadar güçlü ve bu da MCU’nun geleceği için iyiye işaret değil.

Elizabeth Olsen’in Scarlet Witch’i tek başına bir kötüye dönüşmezdi, ancak zombi bölümü bunun tamamen ona bağlı olmayabileceğini gösteriyor. MCU’ya Multiverse girerken işlerin ters gitmesi için sonsuz yol var. Scarlet Witch hala Vision ve çocuklarını kaybetmenin yasını tutarken, karanlık güce karşı her zamankinden daha savunmasız olabilir.

Karakter, What If…? 5. bölümdeki gibi bir kötü olursa, onu durdurmak mümkün olmayabilir. WandaVision, Scarlet Witch’in Chaos Magic’e sahip olduğunu ortaya koymuştu, bu da gerçekliği değiştiren yeteneklere ve MCU’da yeni zaman çizelgesi yaratma gücüne sahip olduğu anlamına gelebilir. Scarlet Witch, MCU’daki en güçlü karakterlerden biriydi ve Avengers: Endgame’de neredeyse Thanos’u tek başına alt ediyordu. Karakterlerin sürekli artan güçleri göz önüne alındığında ilerideki rakiplerin kim olacağı merak konusu. Belki de yeni bir Kaptan Amerika: İç Savaş filmi görebiliriz.

SONRAKİ:

BENEDİCT CUMBERBATCH, BLACK WİDOW DAVASI HAKKINDA KONUŞTU