UYARI: Bu makale Spider-Man: No Way Home hakkında spoiler içermektedir.

Kısa bir süre önce sinemalara giren film, MCU’nun 4. Aşamasının bir parçası. Tom Holland ise yakından tanıdığımız Spider-Man ve önceki filmden geri dönen yıldızlar Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon ve Jon Favreau gibi isimler.

Filmde Örümcek Adam’ın en acımasız kötüleri bu zaman çizelgesine girebildikleri gibi, Tobey Maguire ve Andrew Garfield’ın Spider-Man versiyonlarıda beraberinde bu gerçekliğin içine giriyor ve hayranların beklediği çok kuşaklı senaryo yeniden bir araya gelmeyi başarıyor.

New York Times ile konuşan Marvel Studios Başkanı Keven Feige, onları bu tarihi başarının gerçekleşmesi için nasıl ikna ettikleri hakkında konuştu. Feige’ye göre, Maguire ve Garfield’ın yanı sıra Spider-Man kötü adamlarını oynayan diğer aktörlerin No Way Home’da görünmesi “bir büyüden” daha zordu. Ayrıca önceki iki Spider-Man yıldızını evet demeye ikna ettiği için Sony yapımcısı Amy Pascal’a teşekkür etti.

Herkesin bu büyük fikir hakkında sizinle hemfikir olmasını sağlamak No Way Home’u yapmanın en büyük zorluğuydu. ‘Hey, güzel bir fikrimiz var. Bu filmde yer alacak mısın? ‘ ‘Güzel! Senaryoyu okuyabilir miyim?’ ‘Hayır.’ Senaryonun tamamını olabildiğince az kişiye okutuyorduk. İşte bu en zor kısmydı. Bize bu konuda yardımcı olan ve işlerin gerçekleşmisini sağlayan kişi usta yapımcı Amy Pascal’dı.

Sonuç olarak Spider-Man: No Way Home’un olağanüstü bir gişe başarısına açılmasıyla sürpriz geçişler başarılı oldu. Eleştirmenler Maguire, Garfield ve Holland’ın tek bir karede olmasının tamamen hayranlara hizmet olduğunu iddia edebilirler ancak bu film kültüründe önemli bir andır. Spider-Man: No Way Home, üç nesil Spider-Man’i bir araya getiren büyük bir başarı olarak tarihe geçecek gibi gözüküyor.