Marvel Studios’un patronu Kevin Feige, hayranları Spider-Man: No Way Home için çok fazla beklenti yaratması konusunda uyarıyor. Filmin pazarlaması oldukça geç başladı ve ilk fragmanı 2021 yılının Ağustos ayının sonlarına kadar yayına girmedi. O zamandan beri film hakkında çok az şey açıklandı ve hayranlar film hakkında daha fazla bilgi edinmek için sabırsızlanıyor. Bu süre zarfında ortaya atılan en büyük iddialar Tobey Magiure ve Andrew Garfield’ın filmde yer alacağı söylentileriyle beraber geldi.

Spider-Man: No Way Home’un ilk fragmanı, anlatısal açıklamalarıyla şaşırtıcı derecede liberaldi. Hikayenin Spider-Man: Far From Home’daki olaylardan sonra başladığını doğruluyor, aynı zamanda Peter Parker, gizli süper kahraman kimliğinin kamuoyuna açıklanmasından sonra tartışmalı bir şekilde en kötü anlarını yaşıyor. Bu olay sadece onu değil, sevdiği insanları da tehlikeye atar ve yardım için çaresizce Doctor Strange’e ulaşır. Strange ona yardım etmeye istekliyken kurcalanmış bir büyü, Dünya’yı çeşitli çok yönlü tehditlere maruz bıraktığı için istemeden herkes için işleri daha da kötüleştirir.

Çok yönlü hikayesi göz önüne alındığında hayranlar çoklu evrenin Spider-Man: No Way Home’da hem Maguire hem de Garfield’ın ortaya çıkmasına yol açacağını umuyorlar. Film hakkında yayınlanan resmi bilgilere dayanarak bunun gerçekleşeceğine dair somut bir gösterge yok ve Feige, halkın konuyla ilgili beklentilerini kontrol altında tutmasını istiyor. Empire ile yaptığı yeni bir röportajda filmle ilgili bazı söylentilerin doğru olduğunu kabul ederken, birçoğununda doğru olmadığını söylüyor. Feige’nin dedikleri şu şekilde:

“Söylentileri görmek eğlenceli, aslında birçoğu doğru ve tabii ki aralarında doğru olmayanlarda var. Asıl tehlike, insanların izleyecekleri film hakkında heyecanlanmalarını sağlayan ancak gerçek olmayan şeylerdir. Onların hayal kırıklığına uğramalarını istemem.”

Feige burada çok ince bir yere değiniyor ve haklıda, Bahsedilen aktörlerin Spider-Man: No Way Home’da olma ihtimali hala yüksek olsa da, olmama ihtimali de var. İkincisi doğru çıkarsa, filmi izlemeye gelenler Garfield veya Maguire’ı görme beklentisiyle büyük hayal kırıklığına uğrayacaklar. Ancak gerçekten içinde olmaları durumunda bile çok az gözükmeleri hayal kırıklığı konusunda ciddi riskler taşıyor.

Spider-Man: No Way Home’un ikinci fragmanı eğer bu süregelen söylentileri ele alacak olursa işler karışabilir. Garfield ve Maguire’ın potansiyel görünümünü filmin kendisine saklamak harika olsa da, Sony ve Marvel Studios pazarlama yoluyla katılımlarını onaylayabilir. Hayranlar şimdilik sadece bekleyecek ve ikinci fragman Muhtemelen Eternals Vizyon tarihi öncesinde gelecek. Detaylar için takipte kalın…