Marvel’ın What If…? 9. bölümü, Thor’u gerçekte olduğu kadar güçlü bir Yıldırım Tanrısı yerine garip bir komedi kabartma karakteri olarak tasvir ediyor. Thor: Ragnarok’ta Thor, Hela ile olan dövüşü sırasında yıldırımdan yararlanma becerisiyle uyum sağladığında, hayranlar onun MCU’nun en güçlü karakterlerinden biri statüsünü benimsediğini görmeyi bekliyordu. Avengers: Infinity War, Thor tek başına Wakanda Savaşı’nı Avengers lehine çevirdiği için bu sözü yerine getirdi. Ancak Thor, Thanos’u öldürmeyi başaramayınca kişiliği 180 derece değişti.

Ardışık pek çok yenilgiden sonra Thor sonunda Avengers: Endgame’de galip geldi. Alkol, yemek ve video oyunlarında rahatlık buldu ve savaşma isteğini terk etti. Bu aslında anlaşılabilir bir tepkiydi. Ancak Endgame, sürekli olarak Thor’un ağırlığı ve zihinsel durumuyla dalga geçerek tüm nüansları azalttı. Ne yazık ki, Thor filmin çoğu için şakanın bir parçası haline geldi. What If…? ise Thor’un 7. ve 9. bölümlerdeki şakalarının çoğunu gerçekleştirmesiyle, karakterin MCU ciddiyetini giderek azaltmasına yol açıyor.

What If…? 7. bölüm, Odin Loki’yi evlat edinmeseydi Thor’un nasıl sorumsuz olabileceğini gösterdi. Thor’un 2011’in ilk yarısındaki küstah davranışı göz önüne alındığında bu doğru olsa da What If…? Thor’un kişiliğinin bu yönünü ikiye katladı. Karakterin sahnelerinin çoğuna yaptığı tek katkı çığlık atmak ve Watcher’ın Guardians of the Multiverse’e ne açıkladığını anlamamak olduğundan, 9. bölüm durumu daha da kötüleştirdi.

What If…? senaryolarının MCU ile bir alakasının olmamasının yanı sıra hayranları üzen tek taraf her iki farklı konumdada karakterin oldukça patavatsız olması ve eski reaksiyonunun gösterilmemesi. Şimdilik beklemede kalacakları en sağlam durak yeni Thor filmi olacak gibi gözüküyor. Karakterin eski formuna ve kişiliğine sağlam bir adım atması bekleniyor.

Marvel What If…? 2. sezon 2022’de geliyor, Guardians of the Multiverse’nin bir kez daha çağrılacağını söylemek doğru olur. Bu, 2. sezona önceki sezonun hatalarını düzeltme fırsatı verebilir, beklemede kalın.