Marvel Yapımcısı Nate Moore, Comicbook.com ile yaptığı bir röportajda Eternals’ın göreceli güç seviyelerini Brie Larson’ın Kaptan Marvel karakterine kıyasla tartıştı. Hayranlara Angelina Jolie’nin Thena ve Captain Marvel’ın başa baş savaşıp savaşamayacağı sorulduğunda, Moore bunun eşit bir dövüş olacağını doğruladı.

Kaptan Marvel’in resmi olmayan en güçlü Avenger statüsü, hayranlar tarafından sık sık güç seviyesini Scarlet Witch’inkiyle karşılaştırarak tartışıldı. Marvel Studios başkanı Kevin Feige bir keresinde Wanda Maximoff’un görünüşte sınırsız gerçeklik bükme yetenekleri nedeniyle Marvel Sinematik Evreninde en güçlü karakter olma potansiyeline sahip olduğunu öne sürdü. Ancak Kaptan Marvel’in kozmik bir varlık olduğu düşünüldüğünde gerçektende Eternals’a gelebilecek en dişli Marvel karakteri budur.

Kaptan Marvel’ın kozmik bir varlık olması aynı zamanda uzay ve dünya arasında kolayca bağ kurması anlamına geliyor. Eternals ile karşılaştırıldığında ise güçlerinin bazılarında yüksek benzerlik görülüyor. İki farklı kahraman ırkının birbirine düşman olması beklenmiyor ancak hayranların olası karşılaştırmaları çok sevdiği kesin.

Ayrıca Moore konuşmasında “kozmik silahlara” açıkça atıfta bulundu, bu da filmin 1976’da karakterleri yaratan Jack Kirby’nin çalışmasından Neil Gaiman’ınkinden daha fazlasını almasıyla Eternals’ın birincil ilham kaynağı hakkında yaptığı açıklamaları yansıtıyor. Moore, “Muhtemelen bundan da ödünç alacağız” dedi. “Ama gerçek şu ki, aslında Kirby olaylarından daha çok ilham alıyoruz, bu yüzden hem mitolojik olarak hem de filmin ortaya çıkışını eski şeylere dayanarak gerçekleştiriyoruz” dedi.

İlgili Eternals Haberleri:

ETERNALS’IN İLK AKSİYON DOLU KLİBİ YAYINLANDI

ETERNALS EKİBİ INFİNİTY WAR FİLMİNDE OLSAYDI THANOS KAYBEDER MİYDİ?

ETERNALS, AVENGERS EKİBİNE NEDEN YARDIM ETMEDİ? SORUSUNA EN BASİT CEVAP YÖNETMENDEN GELDİ: TONY STARK GİBİLERİNE İHTİYAÇ VAR

ETERNALS FİLMİNİN SÜRESİ YÖNETMEN TARAFINDAN AÇIKLANDI

ETERNALS EKİBİNİN EN ZAYIF NOKTASI AÇIKLANDI