Yenilmezler önce isimlerine yakışır bir nedenle toplandılar, ancak onları gerçekten bir araya getiren kişiyi çoktan unutmuşlardı. Ekip, Marvel Sinematik Evreninin yüzüdür ve ilk birleşmeleri süper kahraman filmi türü için bir dönüm noktasıdır. Bununla birlikte, ilk Avengers filminin çoğunlukla unutulan bir unsuru, Ajan Phil Coulson‘un ölümüdür. Orijinal karakter 2008 yılında Iron Man ile birlikte evrene giriş yaptı ve o diğer Marvel filmlerinin tutarlı bir parçasıydı.

Phil Coulson’ın ölümü, Avengers’ı bir araya getiren ilk olaydı, ancak bu fedakarlık MCU’da bir süredir kabul görmedi. Aslında, ufuk açıcı süper kahraman ekibi, onları ilk bir araya getiren kişiyi tamamen unutmuş görünüyor.

Coulson, Avengers’ı Nasıl Birleştirdi?

Yenilmezler ilk olarak 2012 filmi The Avengers’da bir araya geldi. Birliktelik, yaramaz Loki’nin entrikaları ve Chitauri ile New York’u işgal etme girişimiyle başladı. Saldırıdan hemen önce Loki, filmde büyük bir dönüm noktası olan SHIELD Ajanı Phil Coulson’u da öldürdü.

Coulson’ın kahramanca ölümünün ardından Tony Stark, Loki’ye “Dünyayı koruyamazsak, intikamını alacağımızdan emin olabilirsin ” dedi. Karakterin ölümünden sonra, Avengers kahramanları düşmüş müttefiklerin intikamını almak için bir araya geldi ve unvanı gururla taşıyarak gerçeğe dönüştü. Ne yazık ki, Avengers karakterlerinin çoğu Coulson’a yakın bile değildi, Stark onunla şimdiye kadar en çok ekran paylaşan karakter, o şekilde bile tam olarak arkadaş değillerdi, bu da Coulson’ın ölümünün bu şekilde onurlandırılmasını biraz saha dışında yaptı.

Coulson’ın Unutulan Mirası

İlk Avengers filminden bu yana, hiçbir filmde Loki’nin Coulson cinayetine atıfta bulunulmadı. Yenilmezler, ilk filmlerindeki olaylardan sonra otomatik olarak tanındı, ancak Coulson ve ölümü hep karanlıkta kaldı. İlk kez bir araya gelen kahramanlar için sözde ne kadar önemli olmasına rağmen, onu onurlandıran hiçbir heykel veya benzeri amblem koyulmadı..

Tüm bunların en kötü yanı, Coulson’ın çizgi romanlara uyarlanmadan önce Marvel filmlerinde görünen, medyanın önde gelen birkaç başarılı karakterinden biri olmasıydı. Ne yazık ki, kökeninin ortamı onu unuttu ve neredeyse MCU’da hiç var olmamış gibi.

SONRAKİ:

ETERNALS FİLMİ, YENİLMEZLERE NEDEN YARDIMCI OLMADIKLARINI AÇIKLAYACAK