Marvel Studios başkanı Kevin Feige, MCU’nun Aşama 4 hikayesinin önümüzdeki aylarda daha net hale geleceğini söyledi. MCU (Marvel Sinematik Evreni), baştan beri tüm filmleri kapsamlı bir anlatıya dönüştüren ve birbirine bağlayan, ardından büyük bir finale yol açan aşamalara ayrılmıştır. Aşama 3 iki parçalı olarak Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame ile sona ermişti.

Marvel’in 4. Aşaması WandaVision’ın 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana tüm hızıyla devam ediyor, ardından The Falcon and the Winter Soldier, Loki, What If…?, Hawkeye, Moon Knight ve Ms. Marvel geldi. Film olarak Black Widow, Shang-Chi, Eternals, Spider-Man: No Way Home, Doctor Strange in the Multiverse of Madness ve yakında vizyona girecek Thor: Love & Thunder gibi birçok filmde bu içeriklere dahil. Faz 4’ün nerede biteceği tam olarak belli değil, ancak çok sayıda başka projenin bulunduğu en büyük fazlardan biri olacağı bilinen bir durum. Tüm filmler ve diziler bugüne kadar kafa karıştırıcı olan daha büyük hikayenin ufak bölümleri olarak hizmet ediyor.

Total Film’e konuşan Marvel Studios başkanı Kevin Feige hikayenin nereye gittiği konusunda işlerin daha netleşmek üzere olduğunu söyleyerek, “4. Aşamanın sonuna yaklaşırken, bence insanlar bir sonraki destanın nereye gittiğini görmeye başlayacak.” ifadesini kullandı. Feige birçok ipucunun zaten ortada olduğunu, ancak “önümüzdeki aylarda” daha doğrudan bir planın ortaya çıkacağını söyledi.

Sanırım tüm bu destanın nereye gittiğine dair en azından benim için açık olan birçok ipucu var. Ancak önümüzdeki aylarda bu konuda biraz daha doğrudan olacağız, bir plan belirleyeceğiz, böylece büyük resmi görmek isteyen izleyiciler yol haritasının küçücük, sadece küçücük bir kısmını görebilirler.

Feige bu açıklamaların nerede gerçekleşeceği konusunda herhangi bir ayrıntı vermedi, ancak stüdyonun bir sonraki büyük yapımı olduğu için Thor: Love & Thunder’ın bu “yol haritasının” bir kısmını içermesi tamamen mümkün. On yıllık hikaye anlatımını başarıyla tamamlayan ve hayranlara beklemeye değdiğini hissettiren son derece tatmin edici bir finalle sonuçlanan Avengers: Endgame’in ayak izlerini takip etme baskısı hayranlar arasında hala devam ediyor. Yine de o kısma ulaşmak on yıl aldı ve MCU’nun 4. Aşaması sadece 1. yılında.

MCU’da yeni karakterler, yeni kötüler, yeni tehditler, yeni ortamlar ve tamamen yeni evrenler ortaya çıktıkça her şeyin nereye gittiğine dair bir fikir edinmek biraz zaman alacak, ancak Feige’nin sözü hayranların sabrının ödüllendirecek gibi gözüküyor.