Marvel Sinematik Evreni’nin çeşitli filmleri boyunca izleyicilere gösterilen altı taş şunlardır: Uzay, Gerçeklik, Güç, Ruh, Akıl ve Zaman. Altı taş aynı anda birlikte kullanıldığında, Avengers: Infinity War’da görüldüğü gibi, evrendeki tüm canlı yaratıkların yarısını toza dönüştürme gücüne bile sahip, yani son derece feci olaylara yol açabilir.

MCU’nun böylesine güçlü ve önemli bir parçasının açıklanması gerekiyor ancak izleyicilerin Marvel filmlerinden edindiği en derin bilgi, Big Bang zamanında oluşan Sonsuzluk Taşlarının yaratıcılarını betimleyen birkaç cümle ve bazı görüntüler. Big Bang, evrenin yıldızlar ve galaksiler olmadan ve uzayda herhangi bir form veya yapı oluşmadan önce başladığına dair şeyler sunan bilimsel bir teoridir. Marvel Sinematik Evreni’nin olaylara ilişkin açıklamasına göre, evrenden önce gelen ve Büyük Patlama sırasında Sonsuzluk Taşlarının yaratılmasında rol oynayan dört kozmik varlık vardır.

Bu dört kozmik varlık: Ölüm, Entropi, Sonsuzluk ve Ölümsüzlük’tür. Aslında bu tarih, Galaksinin Koruyucuları’nda ima edildi. Benicio Del Toro’nun Koleksiyoncusu, Altı Sonsuzluk Taşını Muhafızlara açıklarken hologramları kullanarak, taşları çevreleyen dört kozmik varlığı tasvir eden bir resim sergiledi. Bütün bunlara bakıldığında, Marvel’ın neden Sonsuzluk Taşlarının yaratılışını göstermeyi tercih etmediği anlaşılabilir. Ölüm, Entropi, Sonsuzluk ve Ölümsüzlük kavramları, saygın, eşit derecede ve bilgilendirici olacak bir şekilde gösterilmesi çok karmaşık ve zordur.

Ayrıca MCU filmleri, Sonsuzluk Taşlarını çizgi romanlarda tasvir edilme biçimlerinden değiştirdi. Filmlerde, insanlığa ilişkin bu altı kavramın nasıl ve neden taşa dönüştürülmek üzere dört varlık tarafından seçildiği açıklanmıyor. Bu nedenle, filmler Uzay, Gerçeklik, Güç, Ruh, Akıl ve Zaman taşlarını yaratan Ölüm, Entropi, Sonsuzluk ve Ölümsüzlük varlıklarını canlandırmaya çalışsaydı, Tanrı’yı ​​yaratmaya çalışmak kadar zor olabilecek bir işe dönüşebilirdi. (MCU bazı karakterlerini tanrı olarak tasvir edebiliyor, örneğin Thor.)

Bununla birlikte, Marvel filmleri çizgi romanlarda insanlaştırılmamış kozmik varlıkları insanlaştırmayı deneseydi, izleyicilerinden kafası karışmış bir geri dönüş alması an meselesiydi. İşlerini garantiye almayı seçtiler ve başarılı oldukları ortada. Bizde sizlere az sunulan bu bilgiyi biraz daha açmak istedik, düşünceleriniz var ise yorumlarda belirtmeyi unutmayın.