Çizgi roman yazarı Devi Grayson ve illüstratör JG Jones tarafından 1999’da yaratılan Yelena Belova, MCU’da ilk çıkışını 2021’de Black Widow’da yaptı. Oscar adayı aktris Florence Pugh tarafından canlandırılan Yelena, Natasha Romanoff’un üvey kız kardeşidir. Filmin son jenerik sahnesinde Yelena, Natasha’nın ölümünden sorumlu olduğu düşüncesiyle Hawkeye’ı öldürmesi için yeni bir maceraya gönderilir.

Yelena’nın MCU’daki önemli konumuna rağmen, THR’den gelen yeni bir rapor Grayson’a Black Widow’daki karakter görünümü için sadece 5.000 dolar ödendiğini ortaya koyuyor. Grayson ve Jones imzaladıkları anlaşmaya göre 25.000 ABD Doları alacağına inansalar da, bu ödeme Marvel tarafından herhangi bir açıklama yapılmadan sonunda 5.000 Dolara düştü.

Grayson’ın neden sadece 5.000 dolar aldığının cevabı, ancak bir avukatın sonunu getirebileceği labirent sözleşmeler ve anlaşmalar sisteminde yatıyor. Bunun bir kısmı, Marvel’in 25.000 dolarlık rakamı diğer çizgi roman yaratıcılarıyla paylaşmasından kaynaklanıyor olabilir.

Bununla birlikte bu hikayeden çıkarılacak sonuç oldukça açıktır. Marvel Studios, tüm zamanların en kazançlı film serisini besleyen karakterlerin arkasındaki çizgi roman yazarlarını ve sanatçılarını düşündüğünüz kadar desteklemiyor. Black Widow gişede 379 milyon dolar hasılat elde etti, bu MCU için ortalamanın altında ancak kesinlikle filmin arkasındaki yaratıcıyı tatmin etmeye yeterli.