Marvel’ın 2004 film listesi kısa süre önce çevrimiçi ortamda yeniden ortaya çıktı ve iptal edilen birkaç projeyi tekrar hatırlattı. Yapımcı Kevin Feige tarafından yönetilen MCU, şüphesiz son on yılda gişe rekorları kıran uzun soluklu serilerin başında yer alıyor. Yeni yapımlar sürekli olarak gişe rekorları kırıyor ve eleştirmenlerden sıcak tepkiler alıyor.

Sanatçı AjepArts kısa süre önce 2004’teki bir etkinlikten, Marvel’ın karakterlerine ve yaklaşan film listesini detaylandıran birkaç tanıtım fotoğrafını ortaya çıkardı. Bu listede The Punisher, Spider-Man 2, Blade Trinity, Elektra, Fantastic Four, X-Men: The Last Stand, Ghost Rider ve Spider-Man gibi hayranların kaçınılmaz olarak gördüğü filmler yer alıyordu. Daha da ilginci ise henüz gün ışığına çıkmamış altı yapım; Man-Thing, Namor, Silver Surfer, Fury, Daredevil 2 ve Deathlok bu filmlerin arasında yer alıyor. Burada listelenen filmlerin çoğu Marvel Studios’un başarılı içerikleriydi. Fotoğrafta ayrıca bir Spider-Man modelinin engellediği bilinmeyen bir proje daha yer alıyor.

Tweeti görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Sanatçının başlıklarında bahsettiği gibi, bu listeyle ilgili belki de en ilginç olan şey temsil edilen filmlerin Sony Pictures, 20th Century Fox ve Paramount Pictures’dan oluşan farklı stüdyoların koleksiyonundan olması. Her şey Marvel bayrağı altında olsa da Sony ve Marvel Studios’un Spider-Man anlaşmasının bile biraz çalkantılı olduğu mevcut dönemde inanılmaz derecede olası olmayan devasa stüdyolar arasında yüksek düzeyde anlaşmalı işbirliği görmek şaşırtıcı. Son olarak Marvel Sinematik Evreninin pop kültüründeki hakimiyeti göz önüne alındığında bu listede iptal edilen projelerin bir kez daha gerçeğe dönüşmesi an meselesi olabilir.