Ms. Marvel’ın önümüzdeki ay Disney+’taki ilk çıkışından önce, eleştirmenlere dizinin ilk iki bölümünü izleyip yorumlaması için izlemeleri istendi. Görülen o ki şimdiye kadar gelen hemen hemen her incelemede Ms. Marvel’ın çizgi romanlarının tuhaflığını koruduğu, dizinin ne kadar neşeli ve eğlenceli olduğuyla alakalıydı. Ayrıca birçoğu aktrisin Kamala Khan olarak performansını övdü. İşte onlardan birkaçı:

2022’deki MCU çok dramatik ve gizemliydi. MsMarvel ile izlediğim iki bölüm… temiz bir nefes! İyi bir lise dizisinin hastasıyım.

Murjani Rawls

MsMarvel, son zamanlarda MCU’nun dördüncü aşamasının üzerinde durduğu ağırlıktan sonra çok ihtiyaç duyulan bir mola gibi. Kamala rolünde yer alan Iman Vellani, içimizde süper kahraman olmak isteyen çocuklara hitap ediyor. VFX bazı noktalarda kaba olabilir, ancak komik çizimler gerçekten eğlenceli.

Eric Goldman

MsMarvel’in ilk iki bölümüni izlemek bir zevkti! Yüksek enerjili, okul setli bir MCU hikayesi sunuyor. Canlı görseller harika. Iman Vellani gülünç derecede sevimli.

Tüm övgülerin yanı sıra bilinene göre Ms. Marvel, halkın Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame olayları hakkında ne kadar çok şey bildiğini merak eden Marvel hayranlarını da memnun edecek. Kurgu tarzı ve çizgi roman benzeri animasyonların kullanımı bu kadar dikkat çekerken, aktris Vellani’nin Ms. Marvel ile olan uyumu oldukça yerinde olmuş gibi gözüküyor.

Ms. Marvel 8 Haziran’da Disney+’ta yayınlanacak, ancak bildiğiniz üzere Dinsey+ platformu resmi olarak ülkemizde 14 Haziran tarihinde hizmet vermeye başlayacak. Bu da oldukça beklenebilir bir süre.