Marvel Studios, yalnızca Disney+’da yayınlanacak animasyonlu bir Spider-Man dizisi duyurdu. Disney+ Day programının bir parçası olarak Marvel, çalışmalar arasında bir animasyonlu MCU Spider-Man serisini ortaya çıkardı. MCU, görünüşte gereksiz olduğunu düşündükleri için Örümcek Adam’ın başlangıç ​​hikayesini anlatmak konusunda isteksiz davrandı. Sonuçta zaten iki kez büyük ekran için uyarlanmıştı. Şimdi ise bu animasyon dizisinin bu açığı kapatması bekleniyor.

Asıl konumuza gelecek olursak Sony, genel olarak Spider-Man’in dizi haklarına da sahipti, hatta 2008’de popüler ve eleştirmenlerce beğenilen Spectacular Spider-Man serisinin yaratılmasına bile yol açtı. Ancak bu yapım, Sony ve Marvel anlaşmasında yeni bir devri açtı. Sony’nin bazı animasyon haklarından vazgeçmesi karşılığında canlı aksiyon filmleri için belirli tavizler aldığı ortaya çıktı. 2014 yılında sızdırılan Spider-Man lisanslarına göre Sony artık bu 3 madde hususunda yetkiye sahip:

  • Gerçek oyuncularla oynanılan filmler
  • Gerçek oyuncularla oynanılan diziler
  • Bölümleri 44 dakikadan uzun olan animasyon dizileri

Bu maddeler Marvel’ın nasıl Spider-Man: Freshman Year’ı yapabildiğini açıklıyor. Muhtemelen bölümler sadece yarım saat uzunluğunda olacak. Ayrıca Marvel’ın bir başka animasyon dizisi What If…? seriside Örümcek Adam karakterini bol bol kullanabilir.

Sonunda Spider-Man’in MCU başlangıç ​​hikayesini görmek ilginç olacak, umuyoruz ki hikaye aynı zamanda MCU’nun Ben Amca’sını da tanıtacak ve sonunda bugüne kadar MCU’da neredeyse hiç geçmiş etkisi olmayan bir karakterin hakkını verecek.