Yönetmen Kevin Smith, Marvel Studios’un Marvel Sinematik Evreni ile ilgili belirli bir düzeyde gizliliği korumaktan sorumlu bir tür “gizli polise” sahip olduğunu söyledi. Smith, 1994 yılında popüler kültüre yakınlığına bir bakıştan daha fazlasını sunan bağımsız komedisi ‘Clerks’ ile sahneye çıktığından beri, filmlere ve çizgi romanlara olan sevgisiyle ünlendi.

Smith, iki Daredevil ve bir Örümcek Adam koşusu sayesinde çizgi roman yazma konusunda deneyimli olmanın yanı sıra Marvel markasıyla sağlam bir bağlantı kurdu. Yönetmen, Mallrats’ın çekimleri sırasında Stan Lee ile arkadaş oldu ve Marvel Studios Başkanı Kevin Feige, Smith’i iki kez şahsen aradı. Yani Smith açıkça Marvel’ın hayranı.

En son Beyond LIVE ile ilgili bir röportaj yapan Kevin Smith, Marvel Studios’un ünlü gizlilik tutkusu konusunda yakın zamanda öğrendiği bir şey hakkında konuştu. Smith’e göre stüdyonun “gizli polisi” var. “Sızıntılar olduğunda Marvel gizli polisi sızıntıların nereden kaynaklandığını bulmak için çabalıyor ve işin sonunda gerekeni yapıyor.” Bunların yanı sıra bazen sızıntıları henüz ortaya çıkmadan haber bültenlerine oltalama tuzak kurarak yakalamaya çalıştıklarını söyledi.

Bu noktada MCU oyuncuları, Marvel’in güvenlik ekibi hakkında şaka yapmayı ve anlatı sırlarını saklama baskısı yapmayı alışkanlık haline getirdiler. Sahte senaryolar yazma ve gizli gizli seçmeler yapma pratiği, Game of Thrones ve Star Wars’un arkasındakilerden DC Genişletilmiş Evren içindeki filmlere kadar birçok film yapımcısı tarafından kullanıldı.

Avengers: Endgame set fotoğraflarında olduğu gibi, sızıntılar bazen filmler için iyidir. Spider-Man: No Way Home, Doc Ock, Electro ve ilgili Spider-Man kötüleri de dahil olmak üzere geçmiş Sony serilerinden karakterlerin geri dönüşünü görmeye hazırlanıyor. Son Spiderman filminde oldukça geniş çaplı sızıntıların olması hangi şartlarda gerçekleşti bilinmiyor. Stüdyo gerçekten istedi mi? Aynı anda Doctor Strange in the Multiverse of Madness filmide geliştiriliyor, ancak film hakkında çok az bilgi ve sızıntı mevcut bunların hepsi “gizli polis” planının bir parçası olabilir. Şimdilik elimizde bu bilgiler mevcut ve Smith gelecek MCU filmleri konusunda hiç olmadığı kadar heyecanlı. Gelecekte bizleri nelerin beklediğini hep beraber görmüş olacağız.