Marvel’ın Disney Plus için özel bir Cadılar Bayramı temalı içerik üzerinde çalıştığı uzun zamandır biliniyordu, ancak artık resmi onayla beraber Werewolf by Night için yepyeni bir fragmanımız var. Bu yapım genellikle daha fazla korku içeren hikayelerde görünen ve aynı ada sahip çizgi roman karakterinin maceralarını ekranlara uyarlayacak.

Marvel başkanı Kevin Feige yapımı “eğlenceli korkutucu” olarak nitelendirirken, yönetmen Michael Giacchino “doğru düzeyde bir korkuya sahip” olduğunu söyledi. İlk fragmana dayanarak MCU’da gördüğümüz ve stil olarak diğer projelerden farklı olacak gibi görünüyor. Yeni Disney Plus-Marvel içeriği yani Werewolf by Night hakkında bilmeniz gereken her şey bugün burada yayında.

Çıkış Tarihi

Werewolf by Night’ın 7 Ekim 2022 Cuma günü Disney Plus’ta çıkış yapacağını biliyoruz. Tek seferlik Cadılar Bayramı özeli bir içerik olacak, yani birden fazla bölüm veya sezon olmayacak. Yapımın bir saat sürmesi bekleniyor ve tamamen siyah beyaz olacak.

Werewolf by Night’ın konusu ne olacak?

Werewolf by Night’ın resmi özeti şöyle diyor: “Karanlık ve kasvetli bir gecede, gölgelerden ortaya çıkan gizli bir canavar avcısı çetesi, liderlerinin ölümünün ardından Bloodstone Tapınağı’nda toplanır.

“Liderin hayatının tuhaf ve ürkütücü bir anıtında, katılımcılar güçlü bir kalıntı için gizemli ve ölümcül bir rekabete itilirler, sonunda onları tehlikeli bir canavarla yüz yüze getirecek bir av ortaya çıkar.”

MCU bağlantıları söz konusu olduğunda bunun evrene nasıl uyacağı henüz belli değil. Ancak orijinal Werewolf by Night çizgi roman serisinin Moon Knight’a bağlandığı belirtmekte fayda var.

Werewolf by Night fragmanı