Vision, Marvel Sinematik Evreninde ilk olarak Tony Stark’ın yapay zeka programı Jarvis’in sesi olarak çeşitli Iron Man kostümlerinde, Stark Tower’da ve laboratuvar ortamlarında göründü. Karakter Jarvis ve Akıl Taşı’nın bir kombinasyonuyla buluşarak Avengers: Age of Ultron ile de kendi bedenine büründü.

Hollywood’un içinden birisi Marvel’da bir Vision Disney+ dizisinin geliştirildiğini portallara duyurdu. Kaynaklar stüdyonun “Vision Quest” çalışma başlığına sahip olduğu bildirilen proje için bir yazar odası açmak üzere olduğunu iddia ediyordu. Başlarda resmi olarak yanıt alınamasa da işlerin hemen değiştiğini söylemekte fayda var. Variety’nin kaynaklarına göre Vision merkezli Disney+ dizisi Vision Quest’in geliştirilmekte olduğu kesin olarak doğrulandı.

Başlıktan yola çıkacak olursak hikaye 1989’un Avengers’ının bir parçası olan ve kahramanın parçalara ayrıldığını, insan beyni kalıplarının silindiğini, derisinin tebeşir beyazına döndüğünü ve esasen onu daha çok bir robota dönüştürdüğünü bulan Marvel Comics’teki karakterin en unutulmaz hikayelerinden biridir. Zaten MCU’da bile bu karakteri görmüştük.

Vision Quest’in hikayesinin büyük bir kısmının WandaVision’da merak konusu olduğu göz önüne alındığında bu içeriğin büyük merak uyandıracağı kesin. Diğer detaylar şu anda bilinmiyor, ancak yakında ortaya çıkarsa güncellemeleri buraya ekliyor olacağız.