Marvel Zombies dizisinin Marvel Sinematik Evren karakterlerinin devasa bir listesini içerdiği geçtiğimiz gün ortaya çıktı. Yaklaşan animasyon dizisi What If…?’in 5. bölümünün devamı niteliğinde olacak. Bu eski dizide Bruce Banner rolünde Mark Ruffalo, T’Challa rolünde Chadwick Boseman, Vision rolünde Paul Bettany ve Scott Lang rolünde Paul Rudd dahil olmak üzere çok sayıda orijinal MCU oyuncuları sesleriyle birlikte geri dönmüştü.

Son 9 ayda dizinin gelişimiyle ilgili haberler çoğunlukla sessiz kaldı, dizinin Eternals ile yüzleşen yeni nesil kahramanlara odaklanacağı düşünüldü. Marvel Zombies hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler yeni kahramanların kim olacağını artık öğrenebilirler.

Bu dizi What If…? ‘de ortaya çıkan zombi evreni ile aynı evrende geçiyor. Zombi karakterler arasında Wanda Maximoff, Ghost, Hawkeye, Abomination, Captain Marvel, Kaptan Amerika, Ikaris ve daha fazlası olacak gibi görünüyor.

Bu zombi kıyametinden kurtulanların arasında Yelena, Kate Bishop, Jimmy Woo, Shang-Chi, Kamala Khan, Death Dealer, Red Guardian ve Katy olduğu gösterildi.

Zombi Ikaris de ayrı olarak gösterildi.

Marvel Studios’un yaklaşmakta olan zombi temalı TV-MA serisini yapmasının etkileri oldukça iyi ve diğer MCU projelerinin de aynı şeyi yapmasına büyük bir olanak sağlar. Ayrıca bilinene göre dizi kesin olmayan bir tarihte 2024 yılında Disney+’ta yayınlanacak.

Görseller The Direct aracılığıyla edinilmiştir.