Avengers, Marvel Sinematik Evreni boyunca birçok yıkıcı kötü adamla karşı karşıya kaldı, ancak bir düşman evrendeki en çok öldürme sayısı ile diğerlerinden çok daha farklı olduğunu ortaya çıkardı. Bir uzaylı, kötülük dehası veya politik olarak suçlanan insan düşmanı olsun, MCU, güç ve hakimiyet arayışlarında milyonlarca olmasa da binlerce kişiyi öldüren çeşitli kötü adamlara ev sahipliği yaptı. Avengers evreni korumak için öldürmekten kaçınmaya çalışırken, ana kötüleri ve onların yardakçılarını ölümcül şekilde yaralamak önleyecekleri binlerce ölüm açısından sadece küçük bir teminat olabilir.

İlginç bir şekilde MCU kötü adamlarının öldürme sayılarında çok yüksek eşitsizlikler var, bazıları terörlerinin ortasında sadece birkaç yüz can alırken, diğerleri trilyonlarca can alıyor. Diğerlerinin de teknik olarak yüksek öldürme sayıları var, ölümler ya tersine çevrilir ya da bir kurban üzerinde defalarca işlenir ise örneğin Dormammu’nun Doctor Strange’i bir zaman döngüsünde binlerce kez öldürmesi gibi, bu etkenleri göz önünde bulundurmak bazen gerekli olabilir. Ek olarak Kaptan Amerika: İç Savaş’ta yer alan Zemo gibi bazı kötü adamlar küçük kişisel öldürme sayılarına sahiptir, ancak hedefleri çok daha fazla ölüme neden olmuştur. Günün sonunda ise bu varsayımsal öldürme sayıları, evrendeki en fazla yaşam formunu kesin olarak öldüren MCU kötü adamıyla kıyaslandığında hala sönük kalıyor.

Şaşırtıcı olmayacak bir şekilde en çok ölüme neden olan MCU kötü adamı, tüm yaşam formlarının yarısını soykırıma uğratan Thanos’tur. Thanos, “aşırı nüfusu dengelemek” ve evrenin nihai sonunu önlemek için planına gerçekten başlamadan önce bile birçok kurban almıştı ve Thanos’un soykırımı 5 trilyon ölümü içeriyordu. İkinci en yüksek öldürme sayısına sahip kötü adamın, anneleri ve çocukları ile milyonlarca kişiyi öldüren Peter Quill’in babası Ego olduğu düşünüldüğünde, bu sayı onu MCU’daki kötü adamlar için anında en yüksek öldürme sayısında bir üst sıraya koyuyor.

Thanos’un aniden yok ettiği 5 trilyonluk ölüm göz önüne alındığında Mad Titan hala en yüksek öldürme sayısına sahip. Thanos, planından önce gezegenleri dolaşarak ve nüfuslarının yarısını katleterek evreni terörize etmişti, bu bile hala milyarlarca yaşamın yok olması anlamına geliyor. Thanos, yüzlerce olmasa da düzinelerce gezegenin popülasyonunu ortadan kaldırmak için onlarca yıl harcadı. Şimdiye kadar hiçbir MCU kötü adamı Thanos’un öldürme sayısına yaklaşmadı ve hangi antagonistin onu geride bırakabileceğini hayal etmek şimdilik zor.

Thanos ayrıca diğer kötü adamlardan daha fazla olarak Avengers üyelerinin ölümlerinden de yüksek miktarda sorumludur. Thanos, hepsi MCU için önemli karakterler olan kızı Gamora, Vision, Loki, Heimdall, dolaylı olarak Iron Man ve dolaylı olarak Black Widow’un ölümlerinden sorumluydu. Bu olaylardan sonra bile kurtulanların çoğu “Thanos Haklıydı” diyerek bu fikrin aslında çılgınca olmadığını düşündü, kim bilir belki de gerçekten böyle olmalıydı…