Hangi kahraman daha güçlü? Çizgi roman hayranları ve süper kahraman çizgi romanları var olduğu sürece bu tür bir tartışmayı görmek pek şaşırtıcı değil, ki zaten bu soruyla sayısız tartışmalar başlamış durumda. Örneğin, son 11 yılda izleyiciler sürekli genişleyen Marvel Sinematik Evreninde en güçlü Marvel karakterinin kim olduğu konusunda bitmek tükenmek bilmeyen bir tartışmaya tanık oldu.

Şu anda aktif olan en güçlü beş Yenilmez’i belirledik ve onları güçleriyle başarabileceklerinin büyüklüğüne göre sıraladık. Peki şu anda sıranın tepesinde oturan kim? Hadi okuyalım.

Hulk

Beş ya da altı yıl önce, yeşil öfkeli canavar bu listede en üst sırada yer almak için Thor’la savaşırdı, ancak şimdi Avengers: Endgame’in ardından tamamen aynı durumda değil. Evet, Bruce Banner ve Hulk artık kaynaşmış bir zihin olduğundan, karakter evriminde büyük bir adım attı, ancak hemen göz ardı edilemeyecek şey, Nano Eldiveni yakalamasının sonuçları. Hulk şimdilik Marvel Sinematik Evren güç sıralamasında biraz geride.

Doctor Strange

Gerçekten düşündüğünüzde, Doctor Strange 2016’daki ilk solo filminde aslında o kadar uzun süredir sihir yapmadığı anlaşılıyor. Ancak gücü onun kadar güçlü olduğu muhteşem zekası ve becerisi hakkında çok şey söylüyor. Bazı insanların tüm yaşamları boyunca başaramadıklarını mistik sanatları zaten başardı ve yetenekleri daha güçlü hale geldi. Henüz Yüce Büyücü olmayabilir, ama kesinlikle yolda.

Büyü yapma, sihirli kalıntılar kullanma ve boyutlararası enerjiyi çağrıştırma yeteneği, olası geleceklere bakmak, portallar açmak veya önemli eşyaların kötü ellerden uzak durmasını sağlamak gibi her türlü yeteneğe sahiptir. İnanılmaz fotoğrafik hafızası, yeteneklerinin potansiyeli hakkında her gün daha fazla şey öğrendiği anlamına geliyor ve gelecek yıl bu zamanlarda bu listenin başında yer alacağı kesin.

Kaptan Marvel

Kaptan Marvel, var olan hiçbir varlığa benzemez. Tesseract enerjisinin patlamasıyla DNA’sı değiştirilen ve ardından kan nakli yapılan karakter, ne tamamen insan ne de tamamen yabancıdır. Bununla birlikte, kesinlikle güçlüdür. Neler yapabileceğini tam olarak anladığında, yetenekleri büyür ve dahada büyür. Marvel Sinematik Evreninde en güçlü kahraman olarak yer aldığı açık ara ortada.

Carol Danvers’ın muhteşem gücüne dair herhangi bir kanıta ihtiyaç duyulursa, Avengers: Endgame’deki son savaş sırasında gelişinden başka bir yere bakılmasına gerek yok. Düşmanlar tarafından o kadar tehlikeli görülüyor ki Thanos’un gemisi Sanctuary II’deki tüm silahların dikkatini Marvel Kahramanlarından uzaklaştırıyor. Her ne kadar diğer kahramanlar kadar sevilmesede Kaptan Marvel’ın gücünü yok saymak listeye ihanet demektir.

Thor

Bu yazı Avengers: Endgame’in sadece yarısını izledikten sonra yazılmış olsaydı, Thor muhtemelen bu listede o kadar üst sıralarda olmazdı, çünkü Thanos ile ilk karşılaşmasının ardından kesinlikle kötü bir güven krizi yaşadı ve kendini saldı. Elbette, daha vermesi gereken birkaç kilo var ve artık Asgard’ın kralı olmanın getirdiği siyasi güce sahip değil, ancak ruhu yeniden inşa edildi ve yetenekleri her zamanki gibi muhteşem.

Hem Mjolnir hem de Stormbreaker, evrende Thor dışında çok az kişinin kullanabileceği son derece güçlü silahlardır, ancak Thor: Ragnarok’ta öğrendiğimiz gibi, Yıldırım yetenekleri tamamen doğuştan ve tanrısaldır dayanıklılığı ve gücü ile birleştiğinde, tartışmasız bir şekilde hala Marvel evrenindeki en güçlü kahramanlardan biridir. Thor: Love And Thunder çıktığında bu sıralama değişebilir. Ancak şu anda durum böyle.

Scarlet Witch

Scarlet Witch, Captain America: The Winter Soldier / Avengers: Age of Ultron’da ilk kez tanıtıldığında, Marvel Sinematik Evrendeki en güçlü kahraman değildi. O zamanlar yeteneklerine daha yeni erişmeye başlamıştı.
Ancak şimdi, WandaVision’ın ardından, evrende işler çok farklı ve Wanda Maximoff’un yaşayan en güçlü Marvel kahramanı olduğu gerçeğine karşı çıkmak zor. Kahramanın bazı güçleri şu şekilde: Kaos Büyüsü, enerji manipülasyonu, gerçekliği değiştirme, zaman manipülasyonu, uçuş, 3D illüzyonlar, nekromansi, astral form, hex büyüsü, telepati, telekinezi ve teleportasyon. Yakında Sam Raimi’nin Doctor Strange In The Multiverse Of Madness filminde beyaz perdeye geri dönecek ve biz karakterin güçlü yanlarının daha da ilerlemesini bekliyoruz.

Bunlar şu anda Marvel Sinematik Evreninde yer alan sıralamalardır, ancak filmler piyasaya sürüldüğünde tamamen değişme potansiyeline sahiptir. Bir listemizin daha sonuna geldik. Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.