Marvel Sinematik Evreni’nin 4. Aşaması, Doctor Strange’in Thanos’u kolayca yenebileceğini kanıtlıyor. Bunlar Shang-Chi ve On Halka Efsanesi sayesinde ortaya çıkmış gibi görünüyor. Ayrıca Shang-Chi, MCU’ya birkaç yeni karakter eklemenin yanı sıra diğer hayranların favorilerinide geri getirdi. Kaptan Marvel ve Bruce Banner, bir Shang-Chi post-credit sahnesinde yer aldı.

4. Aşama filmi sırasında Wong, MCU’ya geri döner ve Macau’nun dövüş kulübünde Abomination’a meydan okur. Dövüş sırasında bir son saniye hilesi yaparak Abomination’ı etkili bir şekilde yener. Abomination Wong’a yumruk atarken, Mistik Sanatların Ustası, Abomination’ların yumruklarını kendi yüzüne doğrultan bir portal oluşturur. Sonuç olarak, Abomination kendini bayıltır ve görünüşe göre Doctor Strange’in Thanos’a karşı benzer taktikleri nasıl kullanabileceğini gösterir nitelikte.

Bahsi geçen sahne:

Shang-Chi’ye bakacak olursak Doctor Strange, Avengers: Infinity War’da Thanos’u kolayca yenmeliydi. Wong’un Shang- Chi’deki Abomination’a karşı basit bir strateji uyguladı: Kötü adamın kendi gücünü ona karşı kullandı. Thanos’un MCU’daki en güçlü karakterlerden biri olması ve Sonsuzluk taşları ile gücünü katlayarak artırması, ona karşı kullanılan bir güçle beraber son bulabilirdi. Doctor Strange, bunun yerine Infinity War dövüşleri sırasında Thanos’u kendi büyülü yetenekleriyle alt etmeye çalışır ve kendini çoğaltma gibi bazı hamlelerde bulunur, bu da çabucak başarısız olur. Thanos’un kendi gücünü ona karşı kullanmış olsaydı, Doctor Strange Çılgın Titan’ı yenebilirdi ya da en azından daha büyük bir kazanma şansı olabilirdi.

Bunca şeyi akılda tutarak, Wong’un Abomination’a karşı stratejisinin Thanos üzerinde işe yarayacağına inanmak yine de şüpheli. Ek olarak Strange, Thanos ile savaştığı 14 milyondan fazla olası sonuç gördü ve Avengers bunlardan sadece birini kazandı. Filmdeki bu hamle neredeyse tüm ihtimalleri kıracak düzeydeydi, işte bu yüzden bu teoriler bizler için sadece ufak ama mantıklı düşünce olarak kalmaya devam edecek.