Marvel Sinematik Evreni’nin 4. Aşaması, Kang karakterini MCU’nun Aşama 5’inin bir sonraki Thanos benzeri ana kötü adamı olarak kuruyor gibi görünüyor, ancak henüz tanıtılmamış çok yönlü bir kötü adam olan The Beyonder’ın bu rolü doldurması mümkün. Thanos, iyi niyetli ancak çarpık ahlakını ve buna rağmen evreni “kurtarma” arzusunu sergilediği Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’deki görünümleri nedeniyle şüphesiz bilim kurgunun en ünlü kötü adamlarından biriydi. Thanos’u bu kadar çekici bir kötü adam yapan şeyin bir kısmı da Avengers: Infinity War’daki karakter gelişimiydi.

MCU artık Infinity Saga’dan ayrıldığına göre yeni yapımlar Thanos gibi bir eksikliği doldurabilecek bir veya daha fazla düşmana ihtiyaç duyacak. Zaman yolculuğu ve çoklu evren, Thanos’un bir varyant şeklinde geri dönmesine izin verebilirken, onu geri getirmek muhtemelen önceki zaferinin ve sonraki yenilgisinin etkisini ortadan kaldıracaktır. Yeni bir kötü adamın öne çıkma zamanı geldi ve çoklu evren tam da onları tanıtmaya yardımcı olabilecek kavram.

Kang’ın MCU’nun yeni ana kötü karakteri olacağı kulağa mantıklı geliyor, ancak büyük resme bakıldığında başka bir güçlü karakter MCU’nun bir sonraki büyük kötülüğünün tahtını alabilir, o da Beyonder.

Beyonder Kimdir?

Gökseller gibi, Beyonder’da kozmik bir varlıktır. Ancak o sadece evrenin yaratılışının doğal bir parçası değil, kendisi de bütün bir realitedir. Karakter çizgi romanlarda eğlenceli bir merak içinde Battleworld gezegenini yarattı ve Marvel’in ünlü kahramanlarının ve kötü adamlarının çoğunu, özgürlükleri ve en derin arzularını yerine getirmek için birbirleriyle savaşmaları için oraya gönderdi, böylece ikonik Marvel hikayesi “Gizli Savaşları” yarattı.

Beyonder insan biçimini benimser, insanlarla birlikte yaşamaya çalışır ve insanüstü çatışmalara ilgi duyar. Birçok ikonik hikaye ve karakterde olduğu gibi, Marvel Beyonder’ın kökenini ve doğasını yeniden gözden geçirebilecek zamana sahip. Hatta onun Gizli Savaşlara olan merakı ve her şeye gücü yeten evren sahibi olarak tasviri çizgi romanlarda hala popülerliğini koruyor.

Bir diğer karakter Fatih Kang, güç ve kontrole olan açlığıyla tanımlanır. Bu onu tehlikeli bir kötü adam yapıyor, ancak bu diğer birçok düşmanda olan bir motivasyon. Thanos’un ezici bir çoğunlukla olumlu karşılanmasından sonra MCU’nun daha özgün bir karakterizasyona sahip ana kötü adama ihtiyacı var. Thanos’un aşırı nüfusu önlemek için akıl almaz arayışına benzer şekilde, Beyonder’ın insan doğasını anlama arzusu, ilginç anlatı olanaklarına ve felsefi tartışmalara izin verebilir. Kang the Conqueror ise MCU’da büyük bir rol oynayabilir ancak Beyonder farklılığı mümkün kılmak için mükemmel bir kötü adam gibi görünüyor.