Popüler oyuncu Jared Leto, David Ayer’in 2016 filminde Joker olarak rol aldı ve daha sonra 2021’de Zack Snyder’ın Justice League filminde bu rolü yeniden canlandırdı. İkinci film, o zamandan beri Guardians of the Galaxy serisinin yönetmeni James Gunn tarafından yönetilen The Suicide Squad adlı yumuşak bir yeniden başlatma aldı. Film bu yılın başlarında, bir avuç orijinal oyuncu kadrosuyla geri döndü ancak Leto dahil değildi.

Leto’nun Joker olarak seçilmesi duyurulduktan hemen sonra tartışmaya yol açtı ve birçok hayran, aktörün ikonik karakterin hakkını verip veremeyeceğini merak etti. Ne de olsa Leto, Heath Ledger’ın Kara Şövalye filmindeki övülen performansından bu yana, Suçun Palyaço Prensi rolünü üstlenen ilk aktör olacaktı. Tartışmaya ek olarak, Leto’nun Suicide Squad yardımcı yıldızlarına bir dizi tuhaf ve iğrenç hediyeler gönderdiği bildirildi. Bazı rol arkadaşları Leto’dan aldıkları hediyeler hakkında konuştular ve kullanılmış prezervatifler, canlı bir sıçan, seks oyuncakları, pornografi dergileri ve hatta bir ölü domuz kafası gibi şeyler içerdiklerini açıkladılar.

Leto geçtiğimiz günlerde yapılan bir röportajda, bu eşyaların “eğlence ve macera ruhuyla” gönderildiğini söyledi. EW’ye konuşan oyuncu, bu hediyelerin hepsinin “kahkahalarla karşılandığını” ve ciddi bir şey olmadığını açıkladı. Oyuncu, Suicide Squad oyuncu arkadaşlarına “hiç kullanılmış prezervatif” vermediğini belirterek seks oyuncak hediyelerinin doğru olmadığını söyledi. Leto, “hiçbir şey hiçbir zaman çizgiyi geçmedi ” diyerek devam etti.

Alışılmışın dışında hediyeler filmin vizyona girmesiyle ilgili büyük bir konuşma noktasıydı ve oyuncular, röportajlarda sık sık bunlar hakkında sorgulandı. Leto’nun bakış açısından, oyuncuların hiçbiri hediyelerden özellikle rahatsız değildi ve biraz çarpık olduğu bilinen Suicide Squad karakterini geliştirmenin bir parçası olarak görülüyordu. Leto, gelecek yılın başlarında vizyona girecek olan Marvel/Sony filmi Morbius’ta rol almaya hazırlanırken, bu sefer rol arkadaşları için vampir temalı hediyeleri olup olmadığını görmek ilginç olacak.