Çılgın Hırsız serisinin yadsınamaz yıldızları Minyonların ortak yaratıcısı Pierre Coffin görünen tüm karakterlerin erkek olduklarını doğruladı. Adeta hizmet etmek için var olan sarı tenli, hap şeklindeki yaratıklar hayranlık uyandıran davranışlarıyla kalpleri çok önceden kazanmıştı. İlk olarak 2010’da Çılgın Hırsız’da görünen Minyonlar hızla popülerlik kazanarak filmlerin ayrılmaz bir parçası haline geldi ve bugün olduğu gibi yeni içeriklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Çılgın Hırsız ve Minyonlar’ın zaman çizelgesindeki davranışları hiçbir zaman özel olarak cinsiyetlendirilmedi, çünkü isimleri dışında herhangi bir cinsiyet kavramına işaret eden çok az şey barındırıyorlardı. Her Minyon aynı gözlüğü ve genel kombinasyonu kullanıyordu. Karakterlerin geneli sadece boyları ve göz sayılarıyla ayırt edilebilirdi.

Karakterlerin ortak yaratıcısı ve birincil ses sanatçısı Pierre Coffin, tüm Minyonların erkek olmasının nedenini önceden açıkladı ve Minyonların davranışları için erkek formunun kolektif aptallığına güvendiğini söyledi. 2015 tarihli bir röportajında konuşan Coffin, “Onların ne kadar aptal olduklarını gördüm, Minyonların kız olduğunu hayal bile edemiyorum” dedi. Hepsinin olgunlaşmamış davranışları, özellikle de sürekli gerçekleşen osuruk şakalarıyla meşgul olmaları, kadınlarla pek ilişkilendirilmeyen nitelikler olduğundan karakterler bu varsayıma göre biçimlendirilmiş.

Minyonlar şüphesiz olarak popüler kültürde ikonik hale gelen Çılgın Hırsız serisinin ilgi odağı oldular. Sevimli uşaklar, cinsiyetleri ne olursa olsun gelecekteki yüksek dozlu şakaların umuduyla izleyicileri baştan çıkarmaya devam ediyor. Son olarak The Minions, 2024’te Çılgın Hırsız 4 ile ekranlara geri dönecek.