Moon Knight’ın 2. sezonunun iptal edildiğiyle ilgili söylentiler ortalıkta dolaşıyor, bizlerde Marvel dizisinin bir sonraki sezonunu bekleyenler için merak edilenleri bu yazımızda derledik.

Marvel Studios’un Moon Knight’ı Emmy Ödülleri’ne aday gösterme kararının ardından dizinin akıbeti spekülasyon konusu oldu. Dizinin geleceği şimdilik askıda olsa da Moon Knight’ın evrendeki geleceği daha şimdiden sağlamlaştırılmış gibi görünüyor.

WandaVision’ın 73. Primetime Emmy Ödülleri’nde 23 farklı şaşırtıcı adaylığının ardından, Marvel Studios’un Emmy Ödülü değerlendirmeleri için en son dizilerini konseye sunduğu bildirildi. Moon Knight, Loki ve Hawkeye ile birlikte Sınırlı Seri kategorisine giren yapımlar arasında bazı durumlar yaşandı. Bu kategori için gereken kriterler, bir dizinin “tam, tekrar etmeyen bir hikaye anlatmasını ve sonraki sezonlarda devam eden bir hikayesi veya ana karakterleri olmaması” olarak görünüyordu. Hal böyle olunca 2. sezon durumu henüz resmi olarak açıklanmayan Moon Knight ve Hawkeye’ın kabul edildiği bildirilirken Loki, 2. sezonu onaylanarak diskalifiye edildi. Bu daha sonra gösterinin artık geri dönmeyeceğini ima ettiğinden Moon Knight ile ilgili iptal söylentilerini başlattı.

Bu spekülasyonlar tartışmalı bir şekilde geçerli olsa da, Moon Knight’ın iptal meselesinde hiçbir gerçek söylem yok. Fakat Marvel başından beri Moon Knight’ı altı bölümlük bir “mini dizi” olarak etiketledi, yani hikayesi kesinlikle bir sezon içinde bitecek. Bu nedenle herhangi bir yenileme veya iptal duyurusuna gerek bile olmayabilir. WandaVision, Hawkeye ve The Falcon and The Winter Soldier’a benzer şekilde bu yapımda da anlatının tanımlanmış bir başlangıcını, ortasını ve sonunu anlatan önceden belirlenmiş sayıda bölüm vardır. Şimdiye kadar ikinci sezonlarıyla geri dönecek olan tek Disney+ MCU dizileri ise What If…? ve Loki.

Moon Knight 4. bölümün cevaplanmamış sorularının ardından son iki bölümü 27 Nisan ve 4 Mayıs 2022’de yayınlanacak. Bundan sonra karaktere kendi uzun metrajlı filmini verme kararı da dahil olmak üzere, baş karakterin kaderi hala belirsizliğini koruyor. 2019’da Marvel Studios başkanı Kevin Feige, Moon Knight’ı gelecekteki MCU filmlerine dahil etme niyetini zaten dile getirdi. Dolayısıyla Oscar Isaac’in gelecekteki projeler için tekrar gelmesi yüksek ihtimalle bekleniyor.

İlgili: Moon Knight’ın Tanrısı Khonshu, Steven’dan Neden Bu Kadar Nefret Ediyor?