Pek çok izleyicinin merak ettiği bir faktör, Moon Knight’ın her yaşa ulaşan geniş çaplı MCU içindeki konumu ve Disney+ platformunda yayınlanması gerçeği göz önüne alındığında şiddet içeriği açısından ne kadar ileri gidebileceğidir. Ne de olsa Disney, ünlü oyuncu Hilary Duff’ın kendisi ve stüdyo arasındaki komedi dizisini yeniden başlatmanın ne kadar olgun olacağına dair farklı görüşler belirtildiğinde yapımının tekrar başlatılması için gerekli olan planları rafa kaldırılmıştı. Bununla birlikte Marvel Studios başkanı Kevin Feige kısa süre önce hayranlara Moon Knight’ın sınırları zorlayacağına ve MCU için “acımasız” bir ton değişikliği olacağına dair sağlam güvence verdi.

Disney+’a göre Moon Knight TV-14 derecesinde değerlendirilecek. TV-14 derecesi, Ebeveynler tarafından dikkat edilmesi gereken içerik olarak tanımlanır. Bir yetişkin eşliğinde 14 yaş ve üstü çocuklara yöneliktir. Bu, WandaVision, Loki, The Falcon and the Winter Soldier ve Hawkeye gibi MCU’nun Disney+ platforundaki dizilerinin aldığı derecelendirmenin tıpatıp aynısıdır.

TV-14, filmlerdeki PG-13 reytingine çok benzer bir derecedir, bu nedenle Moon Knight’ın çoğu büyük ve küçük çaplı Marvel yapımlarına benzer bir reytinge sahip olması şaşırtıcı değil. Disney+’daki pek çok yapım hatta en popüler dizilerden biri olan The Simpsons’ta olduğu gibi, söz konusu TV-14 olunca sınırların zorlanabileceğini belirtmek gerekir. The Batman’in PG-13 derecesi alması haberine benzer şekilde Moon Knight’ın TV-14 derecesi daha yüksek bir sınıflandırma umut eden bazı izleyici üyelerini üzecek gibi görünüyor. Ancak önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi, bir derecelendirme her zaman içeriğin doğrudan bir göstergesi değildir ve The Batman gibi Moon Knight, muhtemelen TV-14 yelpazesinin olgun ucunda durmayı başarabilecektir. Ancak yine de hayranlar Moon Knight’ın diğer Netflix-Marvel dizilerinden biraz daha uysal olmasını bekleyebilirler.

Bahsi geçen bu derecelerin ne denli farklılık yaratabileceğini merak ediyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.