Moon Knight’ın ilk fragmanı daha ilk gününden çok fazla izleyiciyi çekmeyi başarmış gibi gözüküyor. Werewolf by Night #32’de 1975’te yaratıcıları Doug Moench ve Don Perlin tarafından tanıtılan Moon Knight, o zamandan beri çizgi romanlarda Marvel’in en popüler kahramanlarından biri olmuştur. Resmi dizisi ise 30 Mart 2022’de Marvel Sinematik Evrenine giriş yapacak.

Fragmanı yayınlandıktan sonra büyük bir başarı yakalamış olmalı ki THR’ye göre Disney’in içerisinde çalışanlar, Moon Knight fragmanının ilk 24 saat içinde 75 milyonun biraz üzerinde yani 52 milyonu çevrimiçi ortamlardan ve 24 milyonunu resmi fragmandan elde ettiğini iddia ediyor. Bu, Loki (60 milyon), WandaVision (52 milyon) ve Hawkeye (41,5 milyon) için sunulan istatistiklerden daha başarılı. Ancak The Falcon and the Winter Soldier (125 milyon) fragmanının elde ettiği başarıya henüz yaklaşamadı bile. Seri ayrıca internet ortamında toplamda 263.000 kez bahsedilerek, şimdiye kadarki tüm Marvel dizileri arasında en yüksek etkileşimi elde etti.

Disney+’daki diğer tüm MCU dizileri, izleyicilerin filmlerde zaten tanıştığı karakterlere dayanıyordu, bu nedenle izleyicileri çekmek için belirli bir düzeyde izleyici aşinalığı fragmanların görüntülenmesini etkiliyordu. Moon Knight, MCU için bir ilke imza atacak ve ilk kez yeni bir dizide yeni bir kahramanı tanıtacak. Son olarak diziyi She-Hulk, Ms. Marvel ve Secret Invasion takip edecek.