1975’te Marvel Comics için yaratılan ve yayına yaklaşan altıncı MCU dizisi, karakter için ilk kanlı canlı görünüm olacak. Stüdyo ilk olarak 2019’da D23’te bir Moon Knight Disney+ serisi için planlarını duyurdu. Seri, o zamandan beri en çok beklenen MCU projelerinden biri oldu ve hayranlar en sevdiği çizgi roman karakterinin hayata geçtiğini görmek için sabırsızlanıyor. Oscar Isaac Mısır tanrısı tarafından doğaüstü güçlere sahip birden fazla kişiliğe eşlik eden bir adam olan Marc Spector’ı canlandıracak.

Moon Knight’ın ilk dört bölümünün gösterimleri basına aktarıldıktan sonra The Direct, bu bölümlerin sürelerinin açıklandığını bildirdi. Moon Knight’ın ilk bölümü 45 dakika uzunluğunda olacak, 2. ve 3. bölümlerin 50 dakika, 4. bölümün ise 51 dakika olduğu açıklandı.

Ne yazık ki bölümlerin başlığı henüz açıklanmadı, bunun olası hikaye spoilerini önlemek için olduğu düşünülüyor. Bölümlerin süresi son MCU dizilerini izleyen hayranlar için pek sürpriz olmadı. Daha açık tonlu MCU dizileri, What If…? ve WandaVision’ın bölümleri daha kısaydı, ancak Loki, Hawkeye ve The Falcon and Winter Soldier gibi daha ciddi MCU dizileri 40 dakika ile bir saat arasında değişen bölümlere sahipti.

Moon Knight’tan gelen erken tepkiler gösteriyi olumlu olarak nitelendirdi ve Isaac’in yeni kahraman tasviri, karanlık ve tuhaf anlatısının yanı sıra zaman zaman tuhaf ve garip mizahı için övgü aldı. Moon Knight 30 Mart’ta Disney+’ta yayınlanmaya başlayacak, muhtemelen o tarihten itibaren çevrimiçi ortamda altyazılı olarak izleyebileceğiz.