Moon Knight, MCU’nun 2022’deki ilk orijinal dizisidir ve baş kahramanı, serinin kadrosuna eklenen yeni bir karakterdir. Kısacası Moon Knight, farklı kişiliklere neden olan dissosiyatif kimlik bozukluğuna sahip Marc Spector (Oscar Isaac) adlı bir paralı askerdir.

Dizinin 1. bölümünün çoğu, geriye kalan bölümler boyunca anlatacağı daha geniş olaylar üzerine kuruldu. Bilinen MCU’ya neredeyse hiç atıfta bulunmayan Moon Knight, Steven Grant’i ve dizinin kötü adamı Arthur Harrow’u tanıtarak başlamayı seçti. Moon Knight’ın Mısır mitolojisi evren için yeni bir bölge olduğundan izleyicilerin Moon Knight’ın MCU zaman çizelgesinde nereye geldiğini merak etmeleri mantıklı.

1. bölümün yayınlanmasıyla Disney+, Moon Knight’ın 4. Aşama’nın geri kalanıyla kronolojik ilişkisini resmen onayladı. Akış hizmetinin Marvel kategorisi, filmleri ve dizileri gerçek dünyadaki yayınlanma tarihlerine göre değil, gerçekleştikleri sıraya göre sıralar. Görülen o ki Moon Knight, Disney+’ın en yeni orijinal dizisi Hawkeye’dan hemen sonra listeleniyor.

Moon Knight’ın MCU zaman çizelgesindeki yerleşiminin onaylanmasıyla dizinin geleceği için bazı ilginç olasılıklar açılıyor. Tüm dizi-film karakterlerinin Avengers: Infinity War sırasında Thanos’un etkilerini yaşadığını varsayabiliriz. Ancak ilk bölümde gösterilenlere göre bu konu hakkında bir bilgi yok. Bir diğer söylentiler ise Bruce Banner’ın Moon Knight’da görüneceğine işaret ediyor ve Shang-Chi filmindeki son görünümü onun artık Avengers: Endgame’deki gibi Hulk formunda olmadığını doğruluyor. Moon Knight’ın nereye doğru gideceğini kesin olarak söylemek zor, ancak en azından ekranda olan her şeyin MCU’da da gerçekleştiği doğrulandı.