Moon Knight dizisinde Oscar Isaac, Amerikan paralı asker Marc Spector’un yanı sıra İngiliz müze çalışanı Steven Grant’i canlandıran bir aktör. Steven, dissosiyatif kimlik bozukluğu ile yaşıyor ve Marc onun alternatif kişiliklerinden biri olarak dizide yer alıyor, kısacası ikisi de başka bir ortaklığı paylaşıyor.

Marc, Mısır ay tanrısı Khonshu’nun avatarıdır ve Moon Knight olarak modern zamanlarda Khonshu için savaşır. Khonshu, çok daha ürkek bir kişilik olan Steven’dan ilk bakışta hoşlanmaz. Khonshu’nun insan avatarı olan Marc tehlikeye girerken Steven tam tersini yapar. Steven çok daha uysal bir kişidir ve Marc’ın onunla aynı bedeni paylaşmak zorunda olduğu gerçeği özellikle Steven’ın beden değiştirme üzerinde daha fazla kontrol sahibi olması, açıkça Khonshu’yu rahatsız eder.

Marc’ı insan gemisi olarak kullanan Khonshu, savaşmak ve oldukça acımasız yollarla muzaffer olmak için ideal bir araç olduğuna inandığı şeye sahiptir, yani Marc Spector. Steven’ın tehlikeye karşı daha yumuşak huylu ve entelektüel odaklı yaklaşımı, savaşmak yerine kaçmayı seçmektir.

Marc Spector’ın kimseyi öldürme veya sakat bırakma arzusu olmasa da, Steven’e göre daha çok verimli ve etkilidir. Steven neredeyse bunlardan hiçbirine sahip değildir. Onun gücü Khonshu’nun temelde değer verdiği kaslarından değil, beyninden ve şefkatinden gelir. Khonshu’nun zihninde Steven’ın “zayıflığı”, onun Marc gibi yararlı bir araç olmadığı anlamına gelir.

Yine de Khonshu, durum gerektirdiğinde Steven ile gönülsüzce çalışmaya hazırdır, ancak bir askere ihtiyacı olduğunda her zaman Marc’ı harekete geçirmeyi tercih eder. Kısacası dizide Khonshu’nun Steven’ı küçümsemesi Steven’ın kendi hatası değil, Khonshu’nun dünyaya katı ve acımasız bakış açısından kaynaklanıyor.