Moon Knight’ın Mart sonunda yayına girmesiyle Marvel, MCU’nun en yeni kahramanının tanıtımını sürekli olarak yeni içeriklerle teşvik ediyor. İlk Moon Knight fragmanı, Kevin Feige’in seri için büyük bir değişim olarak tanımladığı gösterinin acımasız karanlık tonunu göstermişti.

The Direct tarafından yayınlanan görselde Moon Knight, tam kıyafetini sergileyen ve gece gökyüzünde dolunay fonunda kendine özgü “Crescent Darts” silahını tutan yeni bir duruş sergiledi. En üstteki yazıda ise “Marvel’ın uyandırdığı karanlığın Anti-Kahramanı” anlamına gelen bir yazı yazıyor. Poster, Isaac’in Moon Knight kostümüne şimdiye kadarki en net bakışlardan biri, göz atmak isterseniz:

Dizinin ilk dört bölümü Mohamed Diab tarafından yönetilirken, son iki bölümü Justin Benson ve Aaron Moorhead’ın ekibi tarafından yönetiliyor. Marvel Studios Başkanı Kevin Feige’in 2020’de Walt Disney’in Yatırımcı Günü etkinliği sırasında belirttiği gibi, gelecek gösteri Mısır sanat tarihi zemininde kurulacak.

Türkçe’de Ay Şovalyesi olarak adlandırılan karakter Marvel Evrenindeki en eşsiz karakterlerden biridir. Sürekli olarak çeşitli mücadelelerle baş eder ve sadece geceleri ortaya çıkar. Moon Knight öyle birisidir ki çizgi roman hayranları genellikle onu Batman ile karşılaştırmayı bile seviyor. Serinin çizgi roman sicili göz önüne alındığında Moon Knight büyük olasılıkla Marvel Sinematik Evreni için bir başka galibiyet olacak.