Morbius, Sony’nin Spider-Man Evreninde geçen en yeni Marvel filmi olarak nitelendiriliyor. Filmin yönetmeni daha önce 2012’de Safe House ve 2017’de Life’ı yöneten Daniel Espinosa. Başrolde ise Jared Leto, Michael Keaton, ve Matt Smith gibi yıldız isimler yer alıyor. Konusuna gelecek olursak biyokimyacı Michael Morbius’un nadir görülen kan hastalığını iyileştirmeye çalışırken kendini tuhaf bir vampire dönüştürmesini baz alıyor.

Birleşik Krallık’taki bir hayran gösteriminin ardından Morbius için ilk tepkiler çok karışıktı. Pek çok incelemede berbat CGI efektleri ve cansız bir hikaye gibi tepkiler yer alıyordu. Filmhounds Magazine’den Nicola Austin, “gerçekten kalitesiz bir görsel efekt ve 2000’lerın formüllü kurgusu” diyerek görüşü destekledi. Film Eleştirmeni RenGeekness, filmin neredeyse her yönden yetersiz kaldığını söyledi ve “Kötü kurgu, dağınık cgi, kafa karıştırıcı düzenleme ve kötü ses karışımları mutlak tutarsızlığa neden oluyor” dedi.

Görüşlerin çoğu filmin olumsuz yönlerine işaret ederken, birkaç parlak nokta da vardı. Birçoğu Smith’in karakteri Loxias Crown’u göze çarpan güzel biri olarak nitelendirdi. Morbius’un çok fazla gecikme yaşadığı göz önüne alındığında CGI gibi özelliklerin hala zayıf olması filmde yapılan ekstra çalışmaları sorgulatmaya başladı.

Morbius gişede başarısız olursa Sony’nin Örümcek Adam Evreni tehlikede olabilir, bunun yanı sıra diğer izleyicilerin filme daha olumlu tepki vermesi de mümkündür, ancak bu henüz görülmedi. Kısacası ortada potansiyel bir hayal kırıklığı var ve siz de karar vermek isterseniz 1 Nisan’da yayına girmesini bekleyebilirsiniz.