Geçtiğimiz 1 Nisan’da sinemalarda gösterime giren Morbius, Venom ve devamı olan Venom: Let There Be Carnage’den sonra gelen Sony evrenindeki 3. film olarak kayıtlara geçti. Film, kendisini nadir görülen bir kan hastalığını iyileştirme girişimlerinin sonunda yanlışlıkla bir vampir biçimine sokan ve ona kan emici yaratıklarla ilişkili tüm insanüstü yetenekleri veren bir bilim adamı olan Dr. Michael Morbius’u tanıtıyor.

İlginç olan şudur ki Morbius filminin tamamı geçtiğimiz günlerde yaklaşık 12 saat boyunca açıklanamayan bir şekilde Twitch’te tekrar tekrar yayınlandı ve 10.000’den fazla kişi tarafından izlendi. Sohbet oldukça komik tepkilerle doluydu. Bir twitter kullanıcısı ise tüm bu etkinliği kayıt altına aldı ve görüntüleyenlerin sohbetteki tepkilerinin ekran görüntülerini alarak sosyal medyada yayınladı.

“Birisi son 12 saattir Morbius’un tamamını twitch üzerinden yayınlıyor ve şu anda 2000’den fazla kişi canlı olarak izliyor. Aklımı kaybediyorum”

Morbius sinemalardan ayrıldıktan sonra bu ayın başlarında dijital olarak yayınlandı, ardından 14 Haziran’da Blu-ray ve DVD raflarında yerini alacak, ancak şu ana kadar kimse Twitch’te yayınlanmasını beklemiyordu. Merak edenler için Morbius filmi, Sony’nin bir bölümü olan Columbia Pictures tarafından telif hakkıyla korunan içeriktir ve Twitch yayını, web sitesinin hizmet şartlarını ihlal ettiği için zaten günün sonunda kapatıldı. Ama yine de yayının art arda altıdan fazla gösterimde kalmayı başardığı gerçeği kesinlikle birçok kişiyi şaşırttı ve filmi diğer Morbius severlerle birlikte izleyebilenler için heyecan verici bir deneyim yaşattı.

%18’lik Rotten Tomatoes puanıyla Marvel listesinde yer alan Morbius, dünya çapında 163 milyon $’lık mütevazı bir gişe getirisi elde etmesine rağmen, tüm zamanların en kötü puanlanan Marvel filmlerinden biri olarak ünvanını korumaya hala devam ediyor.