Morbius, Sony’nin Örümcek Adam Evreninde geçen en son film, peki ya herkesin merak ettiği soru: filmin after credit sahnesi var mı? 2019’da çekilen Morbius, özellikle devam eden pandemi nedeniyle son iki yılda birkaç kez ertelendi. Artık sinemalarda yayınlandığına göre birtakım şeyler konuşulabilir.

Sinemaya giden veya gitmeyi düşünen izleyiciler filmin önceki süper kahraman filmleri gibi bir post-credits sahnesine sahip olup olmadığını merak ediyor olabilir. Cevabımız evet, Morbius’un bir değil iki jenerik sonrası sahnesi var. Edinilen bilgilere göre Morbius, jeneriğin en sonunda bir sahne içermiyor bu nedenle izleyiciler baş karakter hakkında başka neler olduğunu öğrenmek için akıp giden jeneriğin bitmesini beklemek zorunda değiller, sadece filmin bitmesini beklemeleri yeterli. (Ancak sonuna kadar kalmanız her zaman tavsiye edilir, bölgeden bölgeye farklılık gösterebilir.)

Bu sahnelerinin her biri birbiriyle bağlantılıdır, önceki filmlerle kurdukları bağlantılar ve Morbius’un potansiyel geleceği nedeniyle izlemeye değer görülür. Morbius’un bu sahneleri, gelişigüzel veya tamamen alakasız bir şey olmaktan ziyade hikayesinde ve genel olarak Sony’nin Örümcek Adam Evreninde bir sonraki adımda olabileceklerin temelini oluşturuyor. Şu an için Sony’nin Morbius ile nasıl bir yol izleyeceği belli değil. Devam filmi henüz açıklanmadı ve jenerik sonrası sahnelerin işlenme şekliyle stüdyo tamamen başka bir yöne gidebilir.

Morbius’un kredi sonrası sahnelerinin olayların büyük şemasına nasıl dahil edildiği şu anda doğrulanmadı, ancak Spider-Man: No Way Home’un yayınlanmasıyla MCU ve Sony’nin bağlantılarını genişletmek için kesinlikle yapılabilecek çok şey var ve şimdilik sadece bekliyoruz.