Başlangıçta Örümcek Adam’ın düşmanı olarak tasarlanan Jared Leto’nun Morbius’u, beyaz perdede uzun zamandır beklenen çıkışını en sonunda solo bir filmle önümüzdeki hafta yapacak. Film nadir bir kan hastalığını deneysel bir tedaviyle iyileştirmeye çalışan, ancak onun yerine ölümsüz bir vampir olan bilim adamı Michael Morbius’u konu alacak. Bir anti-kahraman olarak gösterilen Morbius, sürekli dönüşümü nedeniyle hem iyilik hem de kötülük için savaşan bir karakterdir.

Sayısız fragman ve pazarlama kampanyasının ardından Sony, filmin galasından yalnızca haftalar önce reklam stratejilerini en üst seviyeye çıkardı. Gazeteci Marcelo Córdova, stüdyonun filmin vampir temasını güçlendirme ve izleyicileri korku unsurları hakkında heyecanlandırma girişimini, İtalya’nın Milano kentindeki Morbius için hazırlanan film afişiyle gösteriyor. Reklam, yoldan geçenlere Sony’nin ilk pazarlama öğelerinde sakladığı, sonradan ortaya çıkardığı canlı Vampir’in CGI tarafından oluşturulan yüzüne net bir bakış sağlıyor. Ayrıca 31 Mart 2022 İtalyan çıkış tarihi de posterde mevcut. Postere bir göz atın:

Tweeti görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

Reklam, Morbius’un film boyunca korkunç bir hastalığın üstesinden gelmeyi umut eden bir insandan, kana susamışlığını ahlaksız yollarla yatıştırması gereken açgözlü, korkunç bir yaratığa dönüşmesini temsil etme konusunda oldukça iyi. Görüntü daha etkileşimli reklamcılık, tipik bir medyadan daha fazla potansiyel tüketiciyi cezbetme eğiliminde gibi gözüküyor. Başka herhangi bir ülke pazarında buna benzer bir reklamın olup olmadığı şu anda bilinmiyor.

Venom ve devam filmi Venom: Let There Be Carnage’ın başarılı performanslarından sonra Sony, bu trendi sürdürmek için Morbius’a güveniyor. Oluşan kötü bir gişe performansı, Venom’un başarısına rağmen yaklaşmakta olan Kraven the Hunter filmi için kötü bir emsal oluşturabilir. Şimdilik edinilen bilgiler bunlar, ancak film dünya çapında 30 Mart-1 Nisan arasında sinemalarda vizyona girdiğinde içeriği hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağız.