Mortal Kombat 2, yeni gelen bilgilere göre canlı aksiyon filmi serisi olmak için ikinci bir şans elde etmey başardı ve artık senaryo kısmında bazı adımlar atılmaya başlandı. Yeniden başlatılan film 90’lardaki orijinal Mortal Kombat serisinin sadece iki filmden sonra durmasının ardından geldi. 2021’deki Mortal Kombat, Dünya’yı korumak için Sonya Blade ve Jax gibi diğer dövüşçülerden eğitim alan orijinal karakter Cole Young’a odaklandı.

Mortal Kombat, HBO Max ve sinemalarda aynı anda yayınlandı. Filmin gişesi o kadar etkileyici olmasa da WB’nin aynı gün vizyona giren listesinde HBO Max’in en çok izlenen filmi oldu. Bu, Mortal Kombat 2’nin çok geçmeden yapılmasını isteyen hayranların umutlarını güçlendirdi.

Deadline’dan gelen yeni bir rapor ise bu olayı daha da somutlaştırıyor. New Line ve Warner Bros. senaryoyu yazması için Jeremy Slater’ı (The Umbrella Academy, Moon Knight senaristi) işe alarak seriyi devam ettirmek için gerekli adımları atıyor. Rapor, devam filmi için başka hiçbir anlaşmanın yapılmadığını, yani yönetmen Simon McQuoid ve çeşitli oyuncuların Mortal Kombat 2’ye geri dönmek için muhtemel kendi şartlarını kabul etmeleri gerektiği anlamına geliyor. Herhangi bir çıkış tarihi ise henüz belirlenmemiş durumda.

Mortal Kombat 2’nin yeni yeni ilerlemeye başlaması, devam filminin 2023 veya 2024’te piyasaya sürülmeye hazır olacağı anlamına gelebilir. Henüz açıklanacak pek çok ayrıntı olsa da bizim elimizde şimdilik bu kadar bilgi var. Mortal Kombat pandemi nedeniyle büyük bir gişe başarısı sağlayamadı, ancak HBO Max’te büyük bir popülerlik yakaladı. New Line ve Warner Bros.’un Mortal Kombat 2’yi yüksek profilli HBO Max’e özel bir film yapması mümkün ve beklentiler o yönde ilerliyor.