Aynı adı taşıyan popüler çizgi roman karakterinden uyarlanan Ms. Marvel, Kamala Khan’ı süper güçleri olduğunu keşfeden New Jersey’li normal bir genç kız olarak bizlere tanıttı. Dizi 8 Haziran 2022’de yayınlandı ve eleştirmenler tarafından olumlu eleştirilerle karşılandı.

Samba TV’nin sunduğu istatistiklere göre Ms. Marvel’ın Disney+’daki ilk beş gününde yaklaşık 775.000 ABD hanesi diziyi izledi. Aynı istatistikler Loki’de 2,5 milyon, 1,6 milyon ile WandaVision ve hem The Falcon Winter Soldier hemde Moon Knight için 1,8 milyon idi. Bir MCU dizisi için en düşük çıkışı yaşatmasına rağmen Ms. Marvel’ı izleyen 20-24 arası izleyici kitlesinin diğer MCU dizilerinden daha yüksek olduğu açıklandı.

Ms. Marvel’ın izlenme sayıları düşük görünse de daha çok genç izleyiciler tarafından izleniyor olması daha büyük izleyicilerin ya izlemek için beklediklerini ya da ilgilenmediklerini gösterebilir. Bu yüzden Marvel bazı izleyicilerini kaybetmiş olsa da, bunu telafi ederek yeni izleyiciler de kazandı. Diğer MCU serilerinin birçoğu izleyicilerin aşina olduğu önceden kurulmuş kahramanlara dayalı olmanın ek avantajına da sahipti. Kayda değer başka bir şey de Ms. Marvel’ın rekorlar kıran bir prömiyeri olan Obi-Wan Kenobi ile aynı gece yeni bölümlerin yayınlanıyor olması olabilir. Dizi hakkında ağızdan ağza yayılan bilgiler belki de önümüzdeki haftalarda izleyici sayısında artışa neden olabilir.