Marvel Studios, Kamala Khan’ın 2019’da D23 etkinliği kapsamında yeni bir Disney+ dizisine liderlik etme planlarını doğruladı. Pakistanlı-Amerikalı olan genç, 2013’teki çizgi roman çıkışından sonra hayranların adını çok duymadığı ancak favorileri olma potansiyeliyle gelen bir Marvel kahramanı oldu ve on yıldan kısa bir süre sonra Marvel Sinematik Evreni’ne resmi olarak gelmeye hazırlanıyor.

Marvel Studios, sonunda ilk resmi Ms. Marvel fragmanının yayınlandığı diziye düzgün bir bakış sağladı ve bugüne kadarki herhangi bir MCU projesine benzemidiği açıkça belli oluyor. Yeni görüntüler, Kamala Khan’ın eldivenlerden kaynaklanan enerji güçlerini gösteriyor. Ms. Marvel fragmanı, dizinin 8 Haziran 2022’den itibaren Disney+’ta yayınlanmaya başlayacağını da doğruluyor. Altyazılı olarak izlemek isterseniz:

Ms. Marvel fragmanı geçmiş MCU Disney+ dizilerine kıyasla kesinlikle benzersiz bir tona sahip. WandaVision, sitcom türünü taklit ederken Loki daha kozmik bir gizem gerilim filmi oldu ve Hawkeye klasik bir Noel komedisi oldu. Bununla birlikte, 2D animasyonlu kelime baloncuklarından ses vurgularına kadar bu şeylerin bazılarının orijinal dizi bölümlerinde kullanılacak öğeler olup olmadığı veya sadece Ms. Marvel fragmanı için eklenip eklenmediği net değil.

Çizgi romana kıyasla dizideki güç değişiklikleri bazı izleyicileri MCU’nun Ms. Marvel’ı nasıl uyarladığı konusunda hala tedirgin bırakabilir, ancak bu yeni fragman en azından uyarlanmış karakterin kozmik güçlerine bir bakış sunuyor. Ms. Marvel fragmanı ayrıca Kamala’nın Pakistanlı mirasına ve Müslüman bir kadın olarak kimliğine büyük bir vurgu yapıyor. Bunlar Marvel’ın ikonik karakterinin canlı yinelemesinde sadık kaldığı önemli unsurlardır.