Iman Vellani, yeni Marvel Sinematik Evren serisinin kadrosunda, kozmik enerjiyi kullanma, yapılar oluşturma ve büyülü bir bileklik yardımıyla vücudunu muazzam oranlarda germe gibi insanüstü yetenekler kazanan Pakistanlı-Amerikalı bir Avengers hayranı olan Kamala Khan rolüne liderlik ediyor. Bu dizide Ms. Marvel ne tür bir kahraman olduğunu bulma umuduyla, güçlerini kontrol altına almak ve bileziğinin hikayesini öğrenmek için çalışan Kamala’yı konu alacak.

Dizinin galasına bir haftadan biraz fazla bir süre kala, sosyal medya kullanıcıları özel bir Ms. Marvel reklam panosunun fotoğrafını paylaştı. New Jersey Turnpike’da yer alan reklam, karakterin orijinal çizgi roman tarihine, Ms. Marvel’in oturduğu bölgeye akıllıca atıfta bulunuyor. Karakter şehre bakan reklam panosunun tam tepesinde oturuyor. Büyüleyici gözüken reklam panosuna bir göz atın:

Ms. Marvel reklam panosu, gösterinin pazarlama kampanyası için bir ilk değil, ancak Marvel, karakterin çizgi roman geçmişi bakımından beklenti oluşturmak için artık daha geniş kesimlerden yararlanmaya çalışıyor. Seri için yayınlanan ilk posterde Kamala bir sokak lambasının üzerine oturmuş ve atkısı esintiyle savruluyordu.

Bu çabalara rağmen çizgi roman hayranları hala Kamala’nın Ms. Marvel’deki güçlerinin değiştiği konusunda bazı şüpheler duyuyor, çizgi roman hikayesi Inhuman dizisinin genleriyle uyuştuğundan benzerlik içermesi bir zorunluluk olabilir. Ancak Marvel, Inhumans’ın başarısızlığından sonra seriden büyük ölçüde uzaklaştı. Bu şüpheler MCU dizisinin iyimser ve büyüleyici doğası nedeniyle büyük ölçüde giderildi. Dizinin 8 Haziran’da Disney+’ta başlaması ve Disney+’ın 14 Haziran’da resmi olarak hizmet vermesi üzerine bu bekleyiş artık son bulacak.