DC Universe, Superman, Batman ve Wonder Woman gibi güçlü simgelerle dolu, bu hikayelerin sokaklarında ve gökyüzünde dolaşıp, dünya vatandaşlarını korumak için eşit derecede güçlü süper kötülerle savaşıyor. Her karakter, onları metainsan statüsüne yükselten benzersiz bir dizi beceri ve yeteneğe sahiptir, ancak bunlardan hangisi en güçlüsü? Ay’ı ya da zamanın kendisini patlatabilecek kadar güçlü olan DC karakterleri kimlerdir? İlk 5’te gördüğünüz karakterler henüz sinematik evrende kendine yer bulmamış durumda, ancak güçleri ve karakterlerini görünce sizde seveceksiniz.

İşte DC Evrenindeki en güçlü 5 karakter:

The Spectre

The Spectre, bir dizi dönüşüm geçirmeden önce 1940’larda More Fun Comics #52’de çıkış yaptı. Ancak yıllar içinde yaptığı birçok ev sahibi değişikliğine rağmen, The Spectre bir güç olarak neredeyse durdurulamaz. Tanrı’nın gazabının bir uzantısı olarak, efendisinin uygun gördüğü şekilde intikam almak onun görevidir.

The Darkest Knight

The Darkest Knight, kötülük için her şeye gücü yeten birisi ve şaşırtıcı bir fiziksel ve zihinsel yiğitlik varlığıdır. Henüz ekranda The Darkest Knight/The Batman Who Laughs gibi görmedik, ancak DC’nin artan animasyon film çıktısını göz önüne alırsak, bu alana göz kulak olmak kötü bir fikir olmaz.

Superman Prime

Superman’i düşünün, ancak daha güçlü, daha hızlı, vb. Superman Prime, gelecekten bir bükülme ile gelen bir karakterdir: 15.000 yıl boyunca Dünya’nın güneşinin içinde yaşadı ve durdurulamaz bir kudretin kahramanı oldu.

Superman Prime’ın zaman ve mekanı aşma yeteneğine sahip olduğu, sonunda Cennete, Cehenneme ve insan kavrayışının ötesindeki diğer yerlere seyahat ettiği söylenir.

Elaine Belloc

Elaine Belloc, Cennet tahtının halefidir. Michael Demiurgos’un kızı, atom manipülasyonu, sihir, ölümsüzlük, her şeyi bilme, her şeye kadir olma ve her yerde bulunma güçlerine sahiptir. DC Evreninin en güçlü sakinlerinden biridir, yalnızca The Presence’dan sonra ikinci sıradadır.

Bu listedeki diğer karakterlerle karşılaştırıldığında, Elaine DC hikaye örgüsünde daha yeni bir ektir. İlk olarak Lucifer #4’te (Eylül 2000) göründü ve DC’nin en zorlu karakterleri sıralamasında hızla yükseldi.

The Presence

Bu giriş biraz adaletsiz gibi gözüküyor ama onu eklemeseydik internet ortamı bizi diri diri yerdi. The Presence(Varlık), DC’nin en güçlü karakterlerinden bazılarına güçlerini veren eşsiz bir figür olan Tanrı’nın İbrahimi yorumunun DC versiyonudur. Göründüğünden daha sık konuşuluyor, ki bu bence uygun.

Spectre’ye güçlerini verdi, DC Evrenini yarattı ve yalnızca varoluşun yaratıcısının yapabileceği başka işler yaptı. The Spectre rakipsiz, bu yüzden doğal olarak burada en üst sırada yer alması gerekiyordu.