Merakla beklenen Prime Video dizisinin galasının ardından Elon Musk, The Rings of Power hakkındaki görüşlerini paylaşmak için Twitter’a gitti. Musk, Yüzüklerin Efendisi’nin son yazarına atıfta bulunarak, “Tolkien mezarında ters dönüyor” dedi. “Şimdiye kadar neredeyse her erkek karakter korkak, ahmak ya da her ikisi. Sadece Galadriel cesur, akıllı ve hoş.”

SpaceX’in kurucusu daha sonra tweet’lerine verilen yanıtların %90’ının bot hesaplar tarafından yapıldığını iddia etti ve bunun satın alımı gerçekleştirmemesinin nedeni olduğunu açıkladı, böylece Twitter’ı 44 milyar dolara satın alma niyetini sona erdirdi.

“Tolkien mezarında ters dönüyor”

Musk’ın Güç Yüzükleri eleştirisi hakkındaki düşünceleri sorulduğunda Gaiman, milyarderin karşıt ifadelerini basit bir dille anlattı ve başarısız Twitter anlaşmasıyla alay etti. “Elon Musk, Twitter’ı satın alamama konusunda tavsiye almak için bana gelmiyor ve ben de ona film, dizi ya da edebiyat eleştirisi için gitmiyorum” dedi. Gaiman daha önce diziyi siyahi aktörlerin Orta Dünya’daki Hobbitlerin ataları Harfoots olarak rol almasıyla ilgili ırkçı eleştirilere karşı savundu. Gaiman savunmasını şu sözlerle sonlandırdı: “Bence homurdanan herkes ya ırkçıdır ya da Tolkien’in eserlerini okumamıştır.”

“Elon Musk, Twitter’ı nasıl satın alamayacağıma dair tavsiyeler için bana gelmiyor ve ben de ona film, dizi ya da edebiyat eleştirisi için gitmiyorum.”

Akış platformunda yayınlanan çoğu programın aksine Bezos, dizinin bildirilen yarım milyar dolarlık bütçesi nedeniyle geliştirme aşamasında yoğun bir şekilde ilgilendi. Bu rekor kıran finansal yatırıma rağmen Bezos, Yüzüklerin Efendisi serisinin sadece bir nakit kazancından daha fazlası olduğu ve “Tolkien’in işinin hakkını vermek” istediği konusunda ısrarcı olduğunu belirtti.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri’nin yeni bölümleri Cuma günleri Prime Video’da yayınlanacak, gelişmeler için takipte kalın.