Sweet Girl film incelemesinin en zor yönlerinden biri, spoiler içermemesi olacak gibi gözüküyor. Olaylara bakış açınızı değiştirebilecek ilginç bir bükülme olduğunu söylemekle yetiniyorum. O halde incelemeye başlayalım.

Filmde Ray ve Amanda’nın Rachel adında bir kızı var ve oldukça mutlu, sevgi dolu bir yaşam sürüyorlar, Daha sonra Amanda kansere yakalanıyor, onun için ihtimaller pek de iyi gözükmüyor. Sonunda deneysel bir ilaç piyasaya sürüldüğünde aileye umut veriliyor ve olaylar buradan sonra başlıyor.

Trajedi baş gösterir; jenerik marka piyasadan çekilir ve Amanda bu hastalığa yakalanarak hayatını kaybeder. Ray, şirketin kârları insanların hayatlarından daha fazla önemsediğini kanıtlamak için tek kişilik bir göreve çıkar, Rachel ise kendini aksiyona kaptırır.

Sweet Girl, diğer uzun metrajlı filmlerinden çok daha fazla kalbe (ve daha az komediye) dokunur, yas tutmanın kendi yollarını bulan bir baba ve kızının hikayesini anlatmak için uygun bir film.

Momoa bu filmde kaslarıyla olduğu kadar zihniyle de savaşıyor. Ray’in karısının hayatını kaybettiği için yas tuttuğu ham bir sahne var ve Momoa’nın duygusunu tam olarak yansıttığını söyleyebiliriz. Çığlıklar ve ağlamalar hepimizin sevdiklerini kaybetmekten korktuğu derinlerde bir yerden geliyor.

Asıl sorun, karısının ölümünden sorumlu tuttuğu kişiler suçlu olsa da, bu olanlar kişisel bir şey değildi. İyi insanlar değiller ama bireysel yaşam üzerindeki etkilerini gerçekten anladıklarından şüpheliyim. Yaptıkları şey ne kadar yanlış olursa olsun, onları ölü görmektense hapiste görmeyi tercih ederdim. Ölümü memnuniyetle karşılanan tek bir kişi vardı oda zaten yaşamını yitirdi.

Ancak Jason Momoa bu film için faturalandırılan ana yıldız olsa da, Isabela Merced gerçekten filmin kalbiydi ve bu Sweet Girl film incelemesinde yazmaktan en çok heyecanlandığım kişiydi. Aksiyon sahnesinde kendini tutabilen harika bir aktris. Bence babası raydan çıkarken doğru olanı yapma mücadelesi hikayenin ana odak noktası olmalıydı. Ancak filmde Isabela Merced için daha etli bir rol isterdim, onun değerini anlamak için filmin dörtte üçünü bitirmek zorunda kaldım.

Böyle bir filmde anlatı, masalın sadece bir parçasıdır, ancak Ray konusunda karısı ve kızıyla geçirdiği birkaç değerli an dışında geçmişi hakkında daha fazla şey öğrenememiş olmamız çok üzücü.

Aksiyon kesinlikle sert. Ray ve Amos arasındaki kavgalar çok iyiydi, Ray gibi, güçlü ve hatta zeki ama aynı eğitime sahip olmayabilecek birine sunduğu tehlikeyi hissettmemizide sağladı. Bununla birlikte, eylem genel hissettirdi. Unutulmaz anlar veya etkileyici hareketler yoktu.

Bu Sweet Girl film incelemesinde söylemek beni ne kadar üzse de, keşke aksiyonun daha cesur, düşmanların daha şeytani ve sonucun daha patlayıcı olmasını isterdim. Son olarak, filmin sağlık sistemi, politika ve ikisinin iç içe geçme şekli hakkında söylediklerini beğendim. Filmi henüz izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim.

SONRAKİ:

BLACK WİDOW DİSNEY+ PLATFORMUNDA 125 MİLYON DOLAR KAZANDI, TOPLAM HASILAT 500 MİLYON DOLARA YAKIN